Menu

Szwajcaria: Dane wskazują na słabnięcie drugiej fali epidemii koronawirusa

Szwajcaria: Dane wskazują na słabnięcie drugiej fali epidemii koronawirusa
Sytuacja epidemiologiczna w Szwajcarii napawa optymizmem. (Fot. Getty Images)
Przez trzy doby do wczoraj rano w Szwajcarii i Liechtensteinie zarejestrowano 8 782 nowe potwierdzone laboratoryjnie przypadki nosicielstwa koronawirusa, co zwiększyło do 327 072 ich łączną liczbę od uznanego za początek pandemii dnia 24 lutego - podał szwajcarski Federalny Urząd Zdrowia (BAG).
Reklama

Ogólny wskaźnik zakażeń wzrósł do 3 783,46 na 100 tys. mieszkańców. Mniej niż połowa wszystkich nowych infekcji - a dokładnie 146 625 - przypada na ostatnie cztery tygodnie. Raporty BAG publikowane są w każdym dniu roboczym.

Przez ubiegłe trzy dni wśród zakażonych koronawirusem odnotowano urzędowo 195 zgonów. Łącznie zmarło już 4 445 zainfekowanych osób, w tym 2 104 w ciągu ostatnich czterech tygodni.

Z włączonych do wczorajszego raportu nowych infekcji około jedna trzecia, to efekt badania próbek pobranych jeszcze przed piątkiem rano - w najwcześniejszym przypadku 9 listopada. Mniej więcej taka sama jest w nim proporcja zgonów osób, które faktycznie zmarły co najmniej trzy doby temu.

Kolejne weryfikacje starszych niż kilka dni raportów BAG nie wprowadzają już do nich większych zmian. Dane z ubiegłych czterech tygodni wskazują, że druga fala epidemii powoli słabnie - dzienna liczba nowych infekcji od początku miesiąca systematycznie spada, zaś w przypadku zgonów ich kulminacja miała miejsce w dniach 12 i 18 listopada, kiedy to zmarło po ponad 100 osób.

Czytaj więcej:

Szwajcaria: Światowe Forum Ekonomiczne w Davos przełożone na lato 2021 r.

Szwajcaria: Rząd ogłosił nowe restrykcje w związku z pandemią koronawirusa

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.01.2021
  GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama