Szkot w półfinale Australia Open

Andy Murray z szansą na kolejnego wielkiego szlema? (Fot. Getty Images)
Rozstawiony z numerem szóstym Andy Murray po raz piąty w karierze zagra w półfinale wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Brytyjski tenisista pokonał dzisiaj w Melbourne reprezentanta gospodarzy Nicka Kyrgiosa 6:3, 7:6 (7-5), 6:3.

Ze względu na Kyrgiosa mecz ten zamykał dzisiejsze zmagania na Rod Laver Arena, największym korcie Melbourne Park. 19-letni zawodnik pochodzący z Canberry, dopingowany przez licznie zgromadzoną publiczność, starał się nawiązać walkę z faworyzowanym rywalem, ale udało mu się to tylko w drugim secie.

Murray przeważnie ze spokojem wykorzystywał swoje doświadczenie w grze o stawkę i wypunktowywał młodszego o osiem lat przeciwnika. Zajmujący 53. miejsce w rankingu ATP Australijczyk, zdenerwowany własną nieporadnością, wyżył się na własnej głowie, w którą uderzył w pewnym momencie ze złością rakietą.

Było to drugie spotkanie tych zawodników. W poprzednim, które odbyło się w ubiegłym sezonie podczas turnieju w Toronto - Brytyjczyk wygrał w dwóch setach.

Triumfator Wimbledonu z 2013 roku w najlepszej czwórce Australian Open znalazł się piąty raz w karierze. Na tym etapie zatrzymał się trzy lata temu. Z kolei w latach 2010-11 i 2013 dotarł rundę dalej. W poprzedniej edycji odpadł w ćwierćfinale.

O czwarty start w decydującym spotkaniu zagra z rozstawionym z numerem siódmym Czechem Tomasem Berdychem, który we wtorek wyeliminował Hiszpana Rafaela Nadala (3.)

Kyrgios powtórzył swój najlepszy wynik w wielkoszlemowej rywalizacji. W czołowej ósemce był wcześniej raz - w ubiegłorocznym Wimbledonie

Peter Prevc zdobywcą nagrody "Skok Roku 2014"