Menu

Szkoleniowiec Igi Świątek nominowany do nagrody "Trener Roku WTA"

Szkoleniowiec Igi Świątek nominowany do nagrody "Trener Roku WTA"
Przedstawiając kandydaturę Sierzputowskiego, wymieniono trzy powody. Jakie? (Fot. Twitter/@DbrowskiPiotr)
Prowadzący Igę Świątek Piotr Sierzputowski został nominowany do nagrody 'Trener Roku WTA' - ogłosiła organizacja zajmująca się kobiecym tenisem. 19-letnia Polka pod jego wodzą odniosła w tym sezonie historyczny sukces, triumfując w wielkoszlemowym French Open.
Reklama

Przedstawiając kandydaturę Sierzputowskiego, wymieniono trzy powody. Październikowe zwycięstwo Świątek w Paryżu to pierwszy polski tytuł wielkoszlemowy w singlu. Poza tym na początku roku nastolatka z Raszyna dotarła do 1/8 finału w Australian Open, po raz drugi w karierze meldując się w czołowej "16" zawodów tej rangi. Awansowała też z 61. miejsca w światowym rankingu, które zajmowała rok temu, na obecne 17., najwyższe w karierze.

Konkurentami polskiego szkoleniowca w tym plebiscycie są Belg Wim Fissette i Niemiec Michael Geserer. Pierwszy z nich odnosił sukcesy we współpracy z różnymi tenisistkami. Obecnie pracuje z Japonką Naomi Osaką, która m.in. wygrała tegoroczną edycję wielkoszlemowego US Open.

Drugi z trenerów prowadzi Amerykankę Jennifer Brady, która w sierpniu wywalczyła swój pierwszy tytuł w imprezie WTA (w Lexington), a w pierwszej połowie września dotarła do półfinału US Open.

Nagroda "Trener Roku WTA" jest przyznawana dopiero po raz trzeci. W pierwszej edycji triumfował Niemiec Sascha Bajin (za współpracę z Osaką), a w kolejnej Australijczyk Craig Tyzzer, który prowadzi rodaczkę Ashleigh Barty. Kandydatów oraz późniejszego zwycięzcę wyłania się na podstawie głosów trenerów uczestniczących w programie szkoleniowym WTA.

Czytaj więcej:

Historyczna wygrana Igi Świątek w turnieju French Open!

Media: Iga Świątek już warta miliony

Iga Świątek: Adrenalina jeszcze nie opadła

Świątek z negatywnym wynikiem testu na Covid-19, ale plany wciąż niepewne

Iga Świątek zawodniczką października w plebiscycie WTA

Iga Świątek trzecia na tenisowej liście płac

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.12.2020
  GBP 4.957 złEUR 4.473 złUSD 3.676 złCHF 4.124 zł

  Sport


  Sport

  Reklama