Menu

Szkocja rozpoczyna łagodzenie restrykcji

Szkocja rozpoczyna łagodzenie restrykcji
Od poniedziałku możliwe będzie m.in. wyjście ze znajomymi na plażę. (Fot. Getty Images)
Od poniedziałku mieszkańcy Szkocji znów będą mogli spotkać się ze znajomymi i rodziną po tym, jak lokalny rząd podjął decyzję o złagodzeniu części restrykcji. Nicola Sturgeon przekazała jednak, że wychodząc z domu należy wykazać się rozwagą i zdrowym rozsądkiem.
Reklama

Kwarantanna obowiązywała w Szkocji nieprzerwanie od 66 dni. Od najbliższego poniedziałku zostanie jednak częściowo zniesiona i osoby mieszkające w dwóch różnych domach będą mogły się spotkać - o ile każda z nich będzie pamiętała o zasadzie dwóch metrów.

Odwiedzanie osób w innych domach wciąż pozostanie zakazane, a wychodząc z domu należy przebywać w grupach nie większych niż 8 osób. Każdy członek grupy wciąż zobowiązany jest do utrzymywania dystansu społecznego.

Premier Szkocji dodała, że poluzowanie restrykcji nie powinno być nadużywane. Oceniła także, że zdecydowana większość osób wciąż powinna przebywać w domach.

W Szkocji wciąż obowiązywać będzie zasada dystansu społecznego. (Fot. Getty Images)

"Spodziewam się, że poluzowanie restrykcji poprawi jakość życia wielu osób. Jeśli jednak wszyscy zaczną zachowywać się nieodpowiedzialnie, bilans zakażeń znów szybko urośnie i wrócimy do punktu wyjścia" - przekazała Nicola Sturgeon.

Restrykcje poluzować chce także Walia. Od poniedziałku możliwe będzie tam spotykanie się w większych grupach, ale spotykający się muszą mieszkać blisko siebie. 

Irlandia Północna umożliwi z kolei od poniedziałku organizowanie ślubów z udziałem max. 10 osób. 

Czytaj więcej:

UK: Ostatnie oklaski dla 10,6 mln kluczowych pracowników

1 czerwca w UK zacznie się drugi etap luzowania restrykcji

  Komentarze
  • Polak
   29 maja, 21:59

   Skończcie już ta jeb...a szopkę i dajcie ludziom żyć!!!!! Rzygam już tymi restrykcjami i zastraszonymi ludźmi przemykającymi ulicami!!! No i to żenujące klaskanie🤮

  • Elka
   31 maja, 08:53

   Widac gościu, że nie chorowałeś i może Bozia nie zabrała Ci nikogo bliskiego.Takie podejście jest tylko do czasu i z kompletnej niewiedzy. Niech zgadnę, w służbie zdrowia to Ty nie pracujesz.. A ja owszem..

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama