Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Szefowa Home Office przyznaje: Nie mieliśmy kontroli nad granicami kraju

Szefowa Home Office przyznaje: Nie mieliśmy kontroli nad granicami kraju
Suella Braverman została oskarżono o brak kompetencji i "brak wiedzy na temat własnej polityki". (Fot. Getty Images)
Stojąca na czele Home Office Suella Braverman przyznała, że ​​rządowi nie udaje się kontrolować granic Wielkiej Brytanii. Jednocześnie obwiniła migrantów przekraczających kanał La Manche za przeludnienie w ośrodku imigracyjnym w Manston w hr. Kent.
Reklama
Reklama

Dawne lotnisko wojskowe w pobliżu Ramsgate, które służy jako ośrodek imigracyjny, wywołało w ostatnich tygodniach wiele kontrowersji. Powodem były głównie informacje o znacznym przeludnieniu miejsca i fatalnych warunkach mieszkalnych.

W szczytowym momencie na początku tego miesiąca przetrzymywano tam 4 000 osób – ponad dwukrotnie więcej niż pojemność tego miejsca, którą szacuje się na 1 600.

W związku z problemami natury humanitarnej, wiele organizacji zapowiedziało podanie brytyjskiego ministerstwa do sądu. 

Przemawiając do parlamentarzystów, Suella Braverman przekazała, iż "nie zamierza wskazywać winnych palcem". "To nie takie proste" - wskazała.

Dopytywana ponownie o to, kto jest odpowiedzialny za tę trudną sytuację, dodała: "Wytykanie komuś winy w niczym nie pomoże".

Parlamentarzyści kontynuowali jednak naciski na szefową Home Office, która ostatecznie wskazała, kto jej zdaniem doprowadził do całego zajścia.

"Powiem, kto jest winny. To bardzo jasne, kto zawinił. To ludzie, którzy złamali nasze zasady i przybyli tu nielegalnie. Wykorzystują oni bezbronnych ludzi i hojność Brytyjczyków. Oto winny" - oznajmiła.

Poseł torysów Lee Anderson zarzucił jej, że "Home Office nie kontroluje granic i nie nadaje się do tego".

"To prawda, straciliśmy kontrolę nad granicami. Dlatego i premier i ja jesteśmy zdeterminowani, aby rozwiązać ten problem" - odpowiedziała Suella Braverman.

Jednocześnie minister spraw wewnętrznych skrytykowano za to, że "nie jest w stanie odpowiedzieć, w jaki sposób uciekające przed wojną mogą legalnie dołączyć do swojej rodziny na Wyspach".
 

Czytaj więcej:

Brytyjskie media: Rośnie napięcie w przepełnionym ośrodku dla imigrantów

Większość Brytyjczyków uważa, że rząd stracił kontrolę nad granicami kraju

UK: Imigranci z przepełnionego ośrodka zostali rozlokowani w innych miejscach

  Komentarze
  • Celestyn76
   24 listopada 2022, 10:56

   A kiedys lapali Polakow na polu lub w fabryce i ciupasem odstawiali samolotami do Polski wiec czemu nie mozna tak zrobic np z albanczykamia na tym biznesie oprocz przemytnikow najbardziej zarabiaja szlajsterzy

  • Ozi
   24 listopada 2022, 11:51

   Legalnych emigrantów wyzucia się z UK a nielegalnych trzyma się w ośrodkach !?

  • Cywil
   24 listopada 2022, 12:09

   Całe szczęście, ze po tym jak tysiące nielegalnych imigrantów przekroczyło granice, Home office jest zdeterminowany aby rozwiązać ten problem … żenujące

  • Staś
   24 listopada 2022, 12:52

   Wy zróbcie czystkę w waszych szeregach .

  • Czytelnik anonimowy
   24 listopada 2022, 13:16

   To jest jeszcze brytyjski rząd? Bo mi się wydaje że nie.

  • Fido dildo
   24 listopada 2022, 21:30

   Jak emigranci rzádzácy UK majá rozwiázaĉ problem emigracji ? Sunak i Braverman - Hindusi piastujácy najwyzsze stanowiska w rzádzie majá powstrzymac emigrantòw z Kanalu La Manche ? Zresztá nikt przed nimi tez tego nie zrobil. Rzád wydal rozkaz Royal Navy, zeby dostarczali emigrantów przejétych na wodzie do UK we wspòlpracy z flotá Francji a w mediach klamiá narodowi, ze robiá co mogá. Tak, robiá co mogá, zeby sprowadzac ich do UK.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.02.2023
  GBP 5.2571 złEUR 4.6920 złUSD 4.2928 złCHF 4.7023 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama