Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Szef ukraińskiego MSZ zszokowany decyzją organizatorów Wimbledonu

Szef ukraińskiego MSZ zszokowany decyzją organizatorów Wimbledonu
W tym roku trofeum na kortach Wimbledonu będą bronić Jelena Rybakina z Kazachstanu oraz Serb Novak Djokovic. (Fot. Getty Images)
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba nazwał 'niemoralną' decyzję organizatorów wielkoszlemowego Wimbledonu o dopuszczeniu do turnieju tenisistów i tenisistki z Rosji i Białorusi pod neutralną flagą.
Reklama
Reklama

"Decyzja Wimbledonu o dopuszczeniu do udziału rosyjskich i białoruskich zawodników jest niemoralna. Czy Rosja zaprzestała swojej agresji lub okrucieństw? Nie, po prostu Wimbledon zdecydował się przyjąć dwóch wspólników zbrodni" – napisał na Twitterze Kułeba.

"Wzywam rząd Wielkiej Brytanii do odmowy wiz tym zawodnikom" - dodał.

W ubiegłym roku Rosjanie i Białorusini nie mogli wystartować w Wimbledonie związku z wojną na Ukrainie. Teraz otrzymali oni zgodę na grę, ale obwarowane to zostało warunkami.

"Należą do nich zakaz wyrażania poparcia dla rosyjskiej inwazji na Ukrainę w różnych formach oraz zakaz wstępu dla graczy otrzymujących fundusze od Rosji i/lub Białorusi (w tym sponsorowanych przez firmy obsługiwane lub kontrolowane przez te państwa) w związku z ich udziałem w rozgrywkach" - napisano w oświadczeniu na stronie internetowej turnieju.

Dzięki zmianie decyzji w prestiżowym turnieju w Londynie będą mogli zagrać m.in. wiceliderka światowego rankingu Białorusinka Aryna Sabalenka czy Rosjanie - piąty tenisista rankingu ATP Daniił Miedwiediew i siódmy Andriej Rublow.

Czytaj więcej:

Wimbledon: Murray spodziewa się startu Rosjan i Białorusinów

Wimbledon: Organizatorzy coraz bliżej dopuszczenia Rosjan i Białorusinów do turnieju

  Komentarze
  • Zyzio
   1 kwietnia, 17:18

   Proponuje wycofac ze wszystkich Impreza ukry ktore mysla, ze sa pepkiem swiata

  • Art
   14 kwietnia, 13:37

   Nie mówi się ukry tylko ukraińcy. A mają prawo do oburzenia, mnie te decyzje także się nie podobają, nie widzę tu konsekwencji w działaniu.
   To chyba proste jest.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 02.06.2023
  GBP 5.2543 złEUR 4.5148 złUSD 4.1903 złCHF 4.6332 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama