Menu

Szef szczypał Polkę w pośladki. Kobieta wywalczyła 30 tys. euro

Szef szczypał Polkę w pośladki. Kobieta wywalczyła 30 tys. euro
Polka pracowała w firmie zajmującej się cateringiem. (Fot. Getty Images)
Polka z Irlandii, która padła ofiarą 'niepożądanego zachowania o charakterze seksualnym' w miejscu pracy, wywalczyła od pracodawcy 30 tys. euro odszkodowania - informuje 'Irish Times'.
Reklama

Kobieta, której tożsamości nie podano, pracowała w irlandzkiej firmie świadczącej usługi gastronomiczne w biurach departamentu rządowego. W lutym 2018 r. stała się ofiarą serii niewybrednych zachowań o podtekście seksualnym ze strony swojego szefa.

Polka - mimo jej zdecydowanego sprzeciwu - musiała znosić nie tylko podszczypywanie w pośladki, ale także obwąchiwanie, dwuznaczne komentarze oraz niechciane dotyki. 

Firmowe śledztwo nie wykazało, aby szef kuchni zachowywał się niewłaściwie, dlatego sprawą zajęła się irlandzka komisja ds. relacji w miejscu pracy (Workplace Relations Commission - WRC) - informuje "Irish Times".

Kobieta otrzymała równowartość 18 miesięcznych pensji. (Fot. Getty Images)

Jej przedstawicielka, Catherine Byrne, oznajmiła, że "szczypanie pośladków mieści się w definicji niepożądanego zachowania o charakterze seksualnym", a "komentowanie tego, jak pachniała Polka, również miało charakter seksualny". Dlatego WRC nakazała pracodawcy zapłacić kobiecie 30 tys. zadośćuczynienia.

Ukarana firma skrytykowała fakt, że asystentka gastronomiczna nie poinformowała wcześniej działu HR, iż ma problemy z kierownikiem.

"Całkowicie odrzucam tę obronę. Przez brak szacunku i upokorzenie ludzie zamykają się w sobie, a ofiary molestowania seksualnego mogą bardzo długo czekać, zanim zwierzą się komukolwiek, iż są źle traktowane" - oświadczyła Catherine Byrne z Workplace Relations Commission.

Czytaj więcej:

Polka walczy o odszkodowanie. W pracy straciła włosy, ucho i kciuk

4-latek poparzył się czekoladą. Ryanair zapłaci 25 tys. euro odszkodowania

£30 tys. za poślizgnięcie się na ptasich odchodach

Polski chirurg zwolniony za obrażanie muzułmanów. Teraz walczy o odszkodowanie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.06.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama