Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Szef M&S zapowiada dalszy wzrost cen żywności na Wyspach

Szef M&S zapowiada dalszy wzrost cen żywności na Wyspach
Czy ceny w brytyjskich supermarketach znów wzrosną? Pojawia się wiele takich sygnałów. (Fot. Getty Images)
Szef sieci M&S - Archie Norman - ocenił na łamach brytyjskiej prasy, iż kryzys finansowy na Wyspach wciąż jest w początkowej fazie i znacznie się pogłębi. Według niego, ceny samej tylko żywności do końca roku wzrosną o kolejne 10 proc. 

Reklama
Reklama

Pomimo swoich niepokojących prognoz, Archie Norman uważa, że "nie należy zbytnio panikować". Wyraził opinię, że wzrost inflacji, który dodatkowo napędza kryzys finansowy, jest prawdopodobnie problemem 12-miesięcznym, a nie kilkuletnim.

Podkreślił także, że Brytyjczycy wciąż są gotowi finansowo na zakupy w sklepach M&S, a wielu z nich wciąż dysponuje pokaźnymi sumami na kontach oszczędnościowych.

Jednocześnie szef M&S, który w przeszłości był posłem Partii Konserwatywnej dodał, iż "jasne jest, że ceny żywności nadwyrężą budżety domowe".

"To, co się obecnie dzieje, to wzrost cen na rynku światowym. Nie ma to nic wspólnego z brytyjską żywnością i sytuacją w naszym kraju. Chodzi wyłącznie o ceny transportu, pszenicy, ropy i energii" - wyjaśnił.

"Działamy na bardzo niskich marżach, dlatego wszyscy niechętnie będziemy musieli pozwolić na to, aby inflacja cen żywności niejako przeszła przez system" - dodał ekspert.

Norman zwrócił uwagę, że płace na Wyspach zaczynają rosnąć, aby nadążyć za inflacją, a sami pracownicy M&S otrzymali 5-procentowy wzrost wynagrodzeń. 

"Nie będzie jednak zaskoczeniem, gdyby ceny żywności wzrosły w ciągu roku o 8-10 proc., ale jeszcze nie możemy tego potwierdzić. Jeszcze wiele przed nami" - dodał.

W jego ocenie, kryzys najbardziej zauważalny będzie po sezonie wakacyjnym, gdy Brytyjczycy wrócą z urlopów i letnich wyjazdów.

Czytaj więcej:

Sieć Tesco podnosi stawki godzinowe wszystkim pracownikom

Mieszkańcy UK gromadzą zapasy, podczas gdy ceny w sklepach rosną

Sainsbury's o zmianie nawyków klientów: "Patrzą na każdego pensa"

  Komentarze
  • Madry
   17 maja, 16:54

   sciema aby kupowac.
   najmniejszy dostep do informacji zawartych na kontach oszczednosciowych maja wlasciciele tych kont oszczednosciowych, niestety , aby nimi manipulowac wlasnie.

  • .
   18 maja, 07:12

   sa banki zywnosci w sklepach,mozna tez zebrac albo krasc,do wyboru do koloru :))

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 28.06.2022
  GBP 5.4510 złEUR 4.7004 złUSD 4.4377 złCHF 4.6513 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama