Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Szef TfL ostrzega: Niedobór pociągów na linii Central może rozprzestrzenić się na całą sieć metra

Szef TfL ostrzega: Niedobór pociągów na linii Central może rozprzestrzenić się na całą sieć metra
W ciągu najbliższych czterech tygodni na linii Central będzie obowiązywał awaryjny rozkład jazdy. (Fot. Getty Images)
Jak donosi portal Standard.co.uk, Transport for London nie jest w stanie określić daty przywrócenia regularnych połączeń na Central Line, mimo że inżynierowie pracują nawet po godzinach, by wymieniać zużyte silniki w starszych pociągach.
Reklama
Reklama

Problemy na linii zaczęły się w listopadzie ubiegłego roku, kiedy niedobór pociągów spowodował długie przerwy pomiędzy poszczególnymi kursami, opóźnienia i nadmierne zatłoczenie, zwłaszcza na stacjach w centrum Londynu.

Szefowie TfL planują wprowadzić awaryjny rozkład jazdy na najbliższe cztery tygodnie, aby zrównoważyć luki w serwisie, ale nie są w stanie określić, kiedy zostanie naprawiona wystarczająca liczba pociągów, aby przywrócić częstotliwość kursowania połączeń w godzinach szczytu.

We flocie Central Line funkcjonuje 85 pociągów, z czego w godzinach porannego i wieczornego szczytu potrzebnych jest 71 pociągów. Jednak np. w środę rano dostępne były tylko 54 pociągi - czyli o 17 mniej niż jest potrzebnych.

Andy Lord, komisarz TfL, przyznał, że niedobór pociągów może rozprzestrzenić się na inne linie - takie jak Bakerloo, Northern i Piccadilly, przed wprowadzeniem nowych pociągów w 2025 roku - z powodu braku funduszy na przeprowadzanie regularnych "poważnych napraw" w ciągu ostatnich kilku lat.

Każdy ośmiowagonowy pociąg Central Line ma 32 silniki elektryczne - po jednym napędzającym każdą oś. Wystarczy jednak, że jeden silnik ulegnie awarii, by pociąg musiał zostać wycofany z eksploatacji.

Uszkodzony silnik jest demontowany i wysyłany do serwisu na terenie zajezdni w Acton. Silniki "DC" są przestarzałe - co sprawia, że muszą być naprawiane i ponownie używane, zamiast wymiany na całkowicie nowe, bardziej niezawodne silniki.

Tygodniowo naprawianych jest do 30 silników, ale inżynierowie przyznają, że zanim jeden pociąg powróci do eksploatacji, kolejny już się psuje, co sprawia, że z trudem nadążają z naprawą usterek, które dotyczą także wielu pociągów z wadliwymi drzwiami.

Wydaje się jednak, że wskaźnik awarii spadł w ostatnich dniach. Dwa lata temu zdarzały się trzy lub cztery awarie tygodniowo. W pewnym momencie liczba ta wzrosła do nawet 30 tygodniowo.

Czytaj więcej:

Sadiq Khan zamraża ceny biletów transportu miejskiego w Londynie na rok

Londyn: Od marca test tańszych przejazdów metrem i pociągami. Cały dzień jak "off-peak"

Londyn: TfL planuje poprawić dostępność dla osób niepełnosprawnych do metra i autobusów

Londyńczycy najbardziej niezadowolonymi osobami dojeżdżającymi do pracy w UK

    Komentarze
    • Rafal
      11 lutego, 08:50

      Polecam skarżyć się do andiego bezpośrednio mejlem z 10 razy dostałem doładowanie do biletu jako rekompensata za brak autobusu czy kursu jak mówią toczy się w dół, cenzura wiadomo heheh sprawy w customer service po 2 jejku że sprawa nie ruszyła czy nie cuda nabierają szybkości światła bo idzie z samej góry strzał

    • Dlaczego
      11 lutego, 12:31

      "innego niezgodnego z prawem zbierania informacji" nazywaja nie zgodne z prawem
      przeciez rzadowe agencje szpiegowskie dzialaja legalnie a ich sprzedaz jest legalna jezeli opodatkowana

    • Tom
      12 lutego, 07:24

      CO roku tylko podwyzki, od marca znowu podwyzka. KIedy do cholery bedzie na tyle kasy zeby to jezdzilo i zeby ludzie byli zadowoleni? BO na razie tylko placimy wiecej a dostajemy coraz mniej.

    Dodaj komentarz
    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 26.04.2024
    GBP 5.0414 złEUR 4.3225 złUSD 4.0245 złCHF 4.4145 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama