Szalona końcówka w Amsterdamie, wymęczone zwycięstwo Barcelony

AC Milan zremisował 1:1 na wyjeździe z Ajaxem Amsterdam we wtorkowym meczu grupy H Ligi Mistrzów.
Najpierw gola dla gospodarzy w 90. minucie strzelił Denswil, a w doliczonym czasie gry do remisu doprowadził Mario Balotelli z rzutu karnego. W drugim spotkaniu tej grupy, FC Barcelona `wymęczyła` zwycięstwo nad Celtikiem Glasgow, a jedynego gola spotkania zdobył Cesc Fabregas w 76. minucie.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Amsterdamie byli świadkami raczej słabego widowiska. Przez większość spotkania gra toczyła się w środkowej strefie boiska i żadna z ekip nie potrafiła stworzyć poważnego zagrożenia.

Dopiero ostatnie minuty przyniosły prawdziwe emocje. Najpierw w 90. minucie na prowadzenie Ajax wyprowadził Denswil, a gdy wydawało się, że gospodarze będą cieszyć się z trzech `oczek`, sędzia podyktował rzut karny dla `Rossonerich`. Pewnym egzekutorem okazał się Mario Balotelli i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

W drugim spotkaniu grupy H, FC Barcelona bardzo długo `męczyła` się z Celtikiem. Katalończycy przez całe spotkanie przeważali, ale nie byli w stanie udokumentować przewagi bramką. Kluczowym momentem była 59. minuta, kiedy to Scott Brown został ukarany czerwoną kartką. Od tego czasu przewaga `Blaugrany` była jeszcze większa i wreszcie została udokumentowała bramką Cesca Fabregasa w 76. minucie.

Do ostatnich minut goście mieli przewagę, ale nie potrafili strzelić drugiej bramki.

Następne mecze obu drużyn: Celtic Glasgow - Ajax Amsterdam - 22 października, AC Milan - FC Barcelona - 22 października.