Menu

Syryjski uchodźca wygrał prawo do pozostania dla swojej rodziny w przypadku śmierci

Syryjski uchodźca wygrał prawo do pozostania dla swojej rodziny w przypadku śmierci
32-latek z Syrii ma wyższe wykształcenie, ale w Wielkiej Brytanii pracuje jako sprzątacz. (Fot. Twitter/@hassan_akkad)
Uchodźca z Syrii, który pracuje jako sprzątacz w szpitalu, wygrał prawo do pozostania dla swojej rodziny, jeśli umrze na koronawirusa. O przemołowej decyzji Home Office informują dziś wszystkie brytyjskie media.
Reklama

Home Office jakiś czas temu poinformował, że uchodźcy pracujących dla NHS otrzymają gwarancje dla rodzin na wypadek swojej śmierci. Gwarancje oznaczałyby, że rodziny uchodźców miałyby dalej prawo do pozostania na Wyspach, nawet jeśli nie posiadają obywatelstwa.

Hassan Akkad poinformował na łamach Twittera, że poczuł się "zdradzony", gdy dowiedział się, że program ten nie obejmuje niewykwalifikowanej kadry roboczej. Mężczyzna, który pracuje jako sprzątacz w szpitalu, zwróćił uwagę, że również każdego dnia ryzykuje swoim życiem, a jego praca jest tak samo ważna.

Wpis uchodźcy z Syrii w mediach społecznościowych uzyskał ponad milion udostępnień i dotknął brytyjskiej opinii publicznej. Pod jej wpływem Home Office poinformował, że program obejmie teraz również pracowników niższego szczebla.

Hassan Akkad, który zdobył w przeszłości nagrodę BAFTA dla twórców filmowych, w Syrii pracował jako nauczyciel. Uciekł z kraju, gdy tylko udało mu się wydostać z więzienia, w którym był poddawany torturom za udział w protestach przeciwko reżimowi. Na krótko przed wybuchem epidemii, 32-latek podjął się pracy sprzątacza w szpitalu Whipps Cross we wschodnim Londynie.

  Komentarze
  • Nie do wiary
   21 maja, 18:42

   Dobra zagrywka,żeby na szybko dostać obywatelstwo i ten zbieg okoliczności,że akurat wybrał ze wszystkich dostępnych sektorów pracę w szpitalu.No nie możliwe...Mnie bardziej interesuję jak on się dostał do Uk i bez papierów dostał tą robotę?I kto za tym stoi i co z tego ma poza kasą.

  • Chris
   21 maja, 21:45

   Ciekawe jak Ty sie dostales-as do UK I co bys zrobila przed 2004... Wstyd... Wielka Polka w UK... Troche skruchy I bez paniczenia sie bo z Australii, USA ani nawet Europy Zachodniej nie jestes...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama