Menu

Superpuchar Hiszpanii: Sprzedano tylko 9 procent biletów

Superpuchar Hiszpanii: Sprzedano tylko 9 procent biletów
Czyżby mecz pomiędzy Madrytem a Barceloną nie był interesujący?... (Fot. Getty Images)
Na mecze rozpoczynającego się dzisiaj w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej turnieju o Superpuchar Hiszpanii sprzedano zaledwie dziewięć procent spośród 12 tys. biletów przeznaczonych dla kibiców z Płw. Iberyjskiego. Zdecydowaną większość na trybunach będą stanowić miejscowi fani.
Reklama

Obiekt króla Abdullaha w Dżuddzie może pomieścić 62 tysiące widzów. Po raz pierwszy rozgrywki o Superpuchar Hiszpanii odbędą się w formule turniejowej i poza granicami kraju. W środę w półfinale Real zagra z Valencią, a w czwartek Barcelona zmierzy się z inną stołeczną drużyną - Atletico.

Najwięcej wejściówek sprzedał swoim kibicom Real Madryt - 700, a następnie FC Barcelona - 300. Znacząco mniej kupili fani Atletico Madryt - 50, a zespół Valencii wspierać będzie na trybunach zaledwie 26 najwierniejszych fanów. Ceny samych biletów nie są wysokie - od 25 do 37 euro.

Uczestniczenie w turnieju oznacza jednak dziesięciogodzinny lot, gdyż Madryt od Dżuddy dzieli 6400 km, a przede wszystkim znaczące uszczuplenie zasobów konta. Według Efigenio Albaladejo, prezydenta fanów Realu Madryt, "wycieczka jest bardzo kosztowna i stanowi wydatek rzędu prawie 3000 euro na osobę".

Według nieoficjalnych informacji, Hiszpańska Federacja Piłkarska zarobi na organizacji turnieju w Arabii Saudyjskiej 120 milionów euro.

Do 2017 roku zdobywcę Superpucharu Hiszpanii wyłaniał dwumecz z udziałem mistrza kraju i triumfatora Pucharu Króla. W 2018 roku odbyło się jedno spotkanie w marokańskim Tangerze.

Najwięcej sukcesów w Superpucharze ma Barcelona - 13. Drugi w tym zestawieniu jest Real Madryt - 10.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.09.2020
  GBP 5.012 złEUR 4.550 złUSD 3.908 złCHF 4.216 zł

  Sport


  Sport

  Reklama