Superpuchar Włoch: Inter obronił trofeum

To ósmy w historii Superpuchar Włoch zdobyty przez Inter Mediolan. (Fot. AFP via Getty Images)
Inter Mediolan obronił piłkarski Superpuchar Włoch, pokonując w Rijadzie Napoli 1:0. Bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu gry zdobył Argentyńczyk Lautaro Martinez. Piotr Zieliński i Hubert Idasiak oglądali mecz z ławki rezerwowych drużyny z Neapolu.

Przed rozpoczęciem drugiej połowy minutą ciszy uczczono pamięć Luigiego "Gigiego" Rivy, najlepszego strzelca w historii reprezentacji Włoch, który zmarł w Cagliari w wieku 79 lat.

W 60. minucie czerwoną kartkę otrzymał napastnik Napoli Giovanni Simeone, ale Inter długo nie potrafił wykorzystać przewagi liczebnej.

"Nerazurri" wywalczyli Superpuchar Włoch ósmy raz, a trener Simone Inzaghi - po raz piąty, w tym dwukrotnie z Lazio Rzym.

O Superpuchar Włoch po raz drugi rywalizowano w stolicy Arabii Saudyjskiej, ale pierwszy raz w formule turnieju z udziałem czterech drużyn. W półfinałach Napoli wygrało z Fiorentiną 3:0, a Inter w takim samym stosunku pokonał Lazio Rzym.