Superpuchar Niemiec: Lipsk z trofeum, debiut Kane'a, hat-trick Olmo

Harry Kane debiutował wczoraj w niemieckiej lidze, jednak pierwszy mecz zakończył się porażką Bayernu... (Fot. Getty Images)
Piłkarze Bayernu Monachium przegrali na własnym stadionie z RB Lipsk 0:3 w meczu o Superpuchar Niemiec. Wydarzeniem dnia był debiut w ekipie z Bawarii angielskiego napastnika Harry'ego Kane'a, pozyskanego za ponad 100 milionów euro. Wszystkie gole dla gości uzyskał Hiszpan Dani Olmo.

Bayern po raz 17. wystąpił w meczu o Superpuchar i po raz siódmy zszedł z boiska pokonany. Ekipa spod znaku czerwonego byka po raz drugi stanęła przed szansą na to trofeum i zrewanżowała się monachijczykom za ubiegłoroczne 3:5.

Spotkania było popisem hiszpańskiego pomocnika gości. Olmo strzelecki festiwal rozpoczął już w trzeciej minucie, a tuż przed przerwą podwyższył na 2:0. W 68. minucie wykorzystując rzut karny ustalił wynik.

W tym momencie był już na boisku Kane. Kapitan reprezentacji Anglii w piątek przyjechał do Monachium, przeszedł testy medyczne, a w sobotę przed południem klub ogłosił, że dokonał najwyższego transferu w historii.

Były kapitan Tottenhamu Hotspur wieczorem znalazł się w meczowej kadrze, rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a do gry trener Thomas Tuchel desygnował go w 63. minucie.