Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Sunday Times": Rosja może szykować brudną kampanię wobec polityków

Czy brytyjskie gazety będą wkrótce donosić o kolejnych skandalach wśród elity politycznej?... (Fot. Getty Images)
Brytyjska gazeta 'The Sunday Times' poinformowała dzisiaj, że szefowie agencji wywiadowczych obawiają się agresji informacyjnej ze strony Rosji, w ramach której opublikowane zostaną kompromitujące materiały dotyczące brytyjskich posłów i ministrów.
Reklama

Zdaniem źródeł gazety, wykorzystanie tzw. kompromatów miałoby być formą odwetu za oskarżenia brytyjskiego rządu pod adresem Kremla dotyczące próby zabójstwa byłego pułkownika rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU i współpracownika brytyjskiego wywiadu Siergieja Skripala.

"Wszyscy wiemy, co jest typowym zachowaniem z podręcznika rosyjskiego wywiadu - publikacja kompromatu - i jesteśmy na to gotowi" - stwierdził rozmówca "Sunday Timesa". "Nie mówimy, że istnieje zdjęcie jakiejś osoby, które tylko czeka na publikację, ale byłoby zadziwiające, gdyby nie mieli takich materiałów" - dodał.

Jednocześnie ujawniono, że Wielka Brytania opracowuje plany cyberataku przeciwko Rosji, gdyby wspierający Kreml hakerzy próbowali uderzyć w strategiczne elementy brytyjskiej infrastruktury, np. w sieć energetyczną lub publiczną służbę zdrowia.

"Bardziej prawdopodobne jest, że skupią się na pozyskaniu informacji, które mogą wywołać jak najwięcej chaosu i zażenowania" - oceniło drugie źródło "Sunday Timesa".

Gazeta zaznacza, że Downing Street rozważa wprowadzenie ostrzejszych przepisów mających na celu powstrzymanie osób powiązanych z władzami Rosji przed wykorzystywaniem brytyjskiego systemu finansowego do swoich transakcji. "Wkrótce dojdzie do szeroko zakrojonych działań wobec rosyjskich oligarchów w Wielkiej Brytanii" - poinformowało źródło w kancelarii premier Theresy May. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.07.2018
  GBP 4.838 złEUR 4.327 złUSD 3.717 złCHF 3.720 zł

  Sport


  Reklama