Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Sukcesy polskich kajakarzy w Szwajcarii

Sukcesy polskich kajakarzy w Szwajcarii
Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski w Lucernie (Fot. Polskie Wiosła PZTW)
Wicemistrzowie świata z ubiegłego roku z Sarasoty Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski wygrali rywalizację dwójek podwójnych w Lucernie, gdzie odbywa się ostatnia runda wioślarskiego Pucharu Świata. Wcześniej drugie miejsce zajęła polska kobieca czwórka podwójna.
Reklama

Biskup i Ziętarski rozpoczęli wyścig o podium spokojnym tempem, pozwalając Niemcom i Holendrom na skrajnych torach na osiągnięcie przewagi. Po 500 metrach i na półmetku biało-czerwoni zajmowali czwartą lokatę, po 1 500 m - trzecią. W końcówce nie tylko obronili się przed atakiem dwójki z Nowej Zelandii, ale też dogonili i wyprzedzili prowadzących od startu Niemców. Ostatecznie uzyskali wynik 6.18,86 i byli od nich szybsi od prawie sekundę. Na trzeciej pozycji finiszowali Szwajcarzy -6.20,15.

W pierwszym wczorajszym finale z udziałem biało-czerwonych na drugim miejscu uplasowały się Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann - również srebrne medalistki mistrzostw świata na Florydzie. Uzyskały czas 6.29,28 i ustąpiły tylko prowadzonym przez trenera Marcina Witkowskiego Niemkom - 6.27,28.

W ostatnim dniu odbędą się jeszcze cztery finały A z udziałem biało-czerwonych osad.

Do startu w Szwajcarii zgłoszono łącznie 12 polskich osad. W sobotę trzecią lokatę w jedynce wagi lekkiej zajęła Katarzyna Wełna. Pozostali reprezentanci nie zdołali awansować do finałów A, tj. do czołowych szóstek.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.02.2019
  GBP 4.979 złEUR 4.339 złUSD 3.824 złCHF 3.822 zł

  Sport


  Reklama