Menu

Sturgeon "chciało się płakać" na widok tłumów na plażach Szkocji

Sturgeon "chciało się płakać" na widok tłumów na plażach Szkocji
"Jeśli nie powstrzymamy jakiegoś ogniska koronawirusa, rząd będzie musiał podjąć natychmiastowe działania". (Fot. Getty Images)
Szefowa szkockiego rządu Nicola Sturgeon przyznała, że 'była blisko płaczu', gdy zobaczyła zdjęcia i nagrania przedstawiające tłok i bójki o miejsce do leżenia na lokalnych plażach i w parkach - informuje Edinburghlive.co.uk.
Reklama

W związku ze słoneczną, upalną pogodą oraz faktem, że wiele osób nadal nie wróciło do pracy po epidemii Covid-19, mieszkańcy Wielkiej Brytanii masowo pojechali w miniony weekend nad morze.

Szkockie tereny zielone i plaże, w tym w szczególności park miejski Meadows w Edynburgu i plaża Portobello, były zatłoczone do tego stopnia, że dochodziło nawet do bójek o miejsce do leżenia, a zdjęcia i nagrania tych incydentów trafiły do sieci. 

"Widziałam w ten weekend zdjęcia w mediach społecznościowych, które sprawiły, że chciało mi się płakać" - przyznała szefowa autonomicznego szkockiego rządu, Nicola Sturgeon.

Jednocześnie nawiązała do wykrytych niedawno 13 przypadków Covid-19 powiązanych z pubem w Aberdeen. "To jest dokładnie to, czego obawiał się rząd szkocki, gdy ponownie otworzy sektor gastronomiczny" - zaznaczyła pierwsza minister Szkocji.

W związku z tym wezwała "głównie młodych ludzi", aby zastanowili się, "jak często muszą teraz chodzić do baru lub restauracji".

Ostrzegła również, że jeśli liczne przypadki koronawirusa nadal będą powiązane z obiektami gastronomicznymi, szkocki rząd "rozważy dalsze ograniczenia", takie jak zamykanie barów i restauracji.

"Jeśli nie powstrzymamy jakiegoś ogniska koronawirusa, wtedy wrócimy do bardzo niebezpiecznej sytuacji i rząd będzie musiał podjąć natychmiastowe działania" - ostrzegła Nicola Sturgeon.

Czytaj więcej:

Rząd Szkocji przedstawił plan dalszego znoszenia restrykcji

Szkocja nie zwolni z kwarantanny przyjezdnych z Hiszpanii

Szkocja nie wyklucza kwarantanny dla przyjeżdżających z reszty kraju

Anglia z najwyższą temperaturą w tym roku i trzecią w historii

Od dziś jedzenie na mieście ze zniżką 50 procent

  Komentarze
  • Gość
   5 sierpnia, 21:03

   głupcy sieją znów panikę.. każdy będzie miał kontakt z wirusem prędzej czy później. Lepiej teraz niż jesienią

  • Kat
   6 sierpnia, 02:51

   To popłakała się czy nie bidulka ?
   Kto pisze takie bzdury ?

  • Przemko
   6 sierpnia, 07:11

   absolutnie zgadzam się z przedmówcą. lato to najlepszy czas na kontakt z wirusem. lepszej pory nie będzie. starzy i schorowani niech uważają - reszta niech korzysta z lata!

  • Jjmucha
   6 sierpnia, 18:16

   Sami sobie przeczą najpierw otwierają puby i restauracje rząd daje discount a pozniej proszą żeby ludzie nie wychodzili na drinka gdzie tu sens i logika

  • Michaś
   7 sierpnia, 08:55

   sorry ale gdzie te kur.... upały od 4 tygodniami mam ogrzewanie włączone. Mieszkam w Edinburgh

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.09.2020
  GBP 4.920 złEUR 4.505 złUSD 3.836 złCHF 4.190 zł

  Sport


  Sport

  Reklama