Menu

Strzelanina na zakorkowanej autostradzie w Miami. Są ofiary

Strzelanina na zakorkowanej autostradzie w Miami. Są ofiary
Incydent wstrząsnął mieszkańcami Florydy. (Fot. Twitter/@soccerm00956420)
Cztery osoby zginęły w strzelaninie, do której doszło po porwaniu ciężarówki z kierowcą firmy UPS i wcześniejszej próbie rabunku w sklepie jubilerskim na przedmieściach Miami w amerykańskim stanie Floryda - poinformowali przedstawiciele FBI i miejscowej policji.
Reklama

W wymianie ognia zginęło dwóch ściganych przez policję złodziei i dwie inne osoby.

Incydent rozpoczął się od próby rabunku sklepu jubilerskiego w Coral Gables, na przedmieściach Miami. Właściciel sklepu użył broni przeciwko złodziejom. Po nieudanym napadzie przestępcy uprowadzili ciężarówkę firmy UPS, biorąc jako zakładnika kierowcę.

Policyjny pościg za napastnikami zakończył się ostrzelaniem samochodu w Miramar, ok. 20 mil na północ od Miami. Strzały oddano, kiedy ciężarówka utknęła w korku na autostradzie międzystanowej nr 75.

Zastrzelonych zostało dwóch złodziei, a także kierowca ciężarówki UPS i postronna osoba - przekazał szef policji w Coral Gables, Ed Hudak. Jak sprecyzował, nie jest jasne, czy zakładnik i przypadkowa osoba zostali zastrzeleni przez złodziei, czy przez policję.

W rozmowie z agencją Reutera przedstawiciel firmy UPS określił zdarzenie jako "bezsensowny akt przemocy".  Media zwróciły z kolei uwagę na fakt, że kierowca UPS został uprowadzony i postrzelony "pierwszego dnia w swojej nowej pracy".

Czytaj więcej:

Rosja: Strzelanina w szkole. Są ofiary śmiertelne

Strzelanina na przyjęciu w Kalifornii. Nie żyją 4 osoby

Strzelanina w Marsylii: 1 osoba nie żyje, 5 rannych

  Komentarze
  • Wodnik Szuwarek
   6 grudnia 2019, 20:50

   amerykanska policja nie zabija niewinnych cywili

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.05.2020
  GBP 4.932 złEUR 4.426 złUSD 4.024 złCHF 4.149 zł

  Sport


  Sport

  Reklama