Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Stoch: Nie zawsze będę wygrywał

Stoch: Nie zawsze będę wygrywał
Kamil Stoch (Fot. Getty Images)
'Nie zawsze wszystko będzie wychodziło i nie zawsze będę wygrywał, czy wskakiwał na podium' - stwierdził Kamil Stoch po zakończonym wczoraj Turnieju Czterech Skoczni. Triumfator dwóch poprzednich edycji tym razem był szósty.
Reklama

Stoch przed imprezą wymieniany był jako jeden z faworytów. Optymizmem napawało trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata w Engelbergu oraz w świetnym stylu wygrane mistrzostwa Polski. TCS zaczął jednak od ósmego miejsca w Oberstdorfie. Potem był szósty w Garmisch-Partenkirchen i piąty w Innsbrucku.

"Nie szło tak gładko, nie było tak pewnie, solidnie, ale i tak było ok. Nie mam za co siebie rugać i powodów do lamentowania. Wiadomo, że nie zawsze wszystko będzie wychodziło i nie zawsze będę wygrywał czy wskakiwał na podium" - podkreślił.

"To był pod wieloma względami trudny dla mnie turniej. Borykałem się z kilkoma problemami technicznymi, a kiedy coś nie gra, człowiek nie jest całkowicie spokojny i pewny siebie" - dodał.

Najistotniejszym problemem jest pozycja najazdowa. "Muszę się skupić na tym, żeby ona była luźna, swobodna, ale jednocześnie zapewniająca dobre odbicie" - wyjaśnił.

Przed wczorajszymi zmaganiami w Bischofshofen w TCS zajmował czwarte miejsce i miał realne szanse, by wskoczyć jeszcze na podium. Ostatecznie konkurs zakończył na 12. pozycji - to najgorszy wynik Stocha od blisko roku. 28 stycznia w Zakopanem zajął 38. miejsce.

"Czułem już trudy tego turnieju, zmęczenie się skumulowało. Zapewniam jednak, że dałem z siebie wszystko. Walczyłem do samego końca, robiłem co mogłem, aby te skoki były jak najlepsze" - zapewnił.

Tym razem najlepszym z Polaków był Dawid Kubacki. W Bischofshofen zajął drugie miejsce, a w poprzedzających konkurs kwalifikacjach ustanowił rekord skoczni. W klasyfikacji generalnej TCS uplasował się na czwartej pozycji. Trzeci Niemiec Stephan Leyhe zgromadził o zaledwie 3,3 pkt więcej.

"Już wcześniej mówiłem, że w Dawidzie drzemie ogromny potencjał, który jeszcze się nie ujawnił. Wierzę, że przyszłość pokaże co potrafi i że przed nim jeszcze wiele wspaniałych chwil. I przede mną też" - zaznaczył.

W imprezie triumfował Ryoyu Kobayashi. Japończyk został trzecim - po Niemcu Svenie Hannawaldzie i Stochu - zawodnikiem, który triumfował we wszystkich konkursach w jednej edycji. Drugi był Niemiec Markus Eisenbichler.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama