Menu

Stoch: Mogę być jeszcze lepszy

Stoch: Mogę być jeszcze lepszy
Stoch (na zdj.) chce dać z siebie wszystko, ale w świetnej formie jest też Kubacki. (Fot. Getty Images)
Ten czas był szalony, ale najważniejsze, że się w tym odnaleźliśmy i zrobiliśmy swoje – ocenił Kamil Stoch, zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni. Pytany przez 'Fakt', czy może być jeszcze lepszy, skoczek odpowiada, że teoretycznie tak, wszystko zależy od niego samego.
Reklama

Na pytanie, czy da się porównać tę ostatnią wygraną od dwóch poprzednich wiktorii w Turnieju Czterech Skoczni, Stoch stwierdził, że nie da się, bo każda wygrana jest inna.

"Każda w innym czasie, a ja coraz bardziej starszy i bardziej doświadczony. Reaguję inaczej. Każdy z tych turniejów miał swoje trudności, a my jako drużyna i ja sam, zmagaliśmy się z innymi problemami" – przyznał.

Pytany, czy zerka na klasyfikację generalną Pucharu Świata, Stoch odparł, że tylko przypadkiem, kiedy szuka jakiejś informacji i zauważy tabele, to zerka. "Ale żeby codziennie sprawdzać, gdzie jestem i ile mam straty lub przewagi? Nie, nigdy" – zapewnił. 

Siedmiu polskich skoczków narciarskich wystartuje dzisiaj w zawodach Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt. Stoch będzie chciał kontynuować zwycięską passę, ale dobrą formę sygnalizuje również Dawid Kubacki, trzeci w klasyfikacji generalnej TCS i zwycięzca z Garmisch-Partenkirchen. Przed rokiem w Titisee-Neustadt wygrał oba pucharowe konkursy.

Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni nie zamierza spocząć na laurach. (Fot. Getty Images)

Do zawodów zgłosiło się 50 skoczków i z tego powodu nie rozegrano wczoraj kwalifikacji. Zastąpił je prolog, którego stawką były nagrody finansowe. Najlepszy był lider klasyfikacji generalnej PŚ Norweg Halvor Egner Granerud przed Kubackim i swoim rodakiem Mariusem Lindvikiem. Stoch zajął siódme miejsce.

Szósty w prologu był Andrzej Stękała, dziewiąty - Jakub Wolny, Piotr Żyła zajął 19. miejsce, Aleksander Zniszczoł - 26., a Paweł Wąsek - 28.

Zawody zaplanowano dzisiaj na godz. 16:00 lokalnego czasu, a jutro - na 16:30.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Granerud - 768 pkt. Drugi jest Niemiec Markus Eisenbichler - 584, a kolejne lokaty zajmują Stoch - 508, Kubacki - 397 i Żyła - 394.

Czytaj więcej:

Kamil Stoch królem Turnieju Czterech Skoczni!

Puchar Świata w skokach narciarskich: Granerud liderem listy płac, Stoch drugi

PŚ w skokach: Bez chwili wytchnienia, w weekend konkursy w Titisee-Neustadt

PŚ w skokach: Kubacki drugi w prologu w Titisee-Neustadt

  Komentarze
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.01.2021
  GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama