Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Sri Lanka: Eksplozje w kościołach i hotelach. Co najmniej 207 zabitych

Sri Lanka: Eksplozje w kościołach i hotelach. Co najmniej 207 zabitych
Prawdopodobnie co najmniej dwa z wybuchów były dziełem zamachowców samobójców. (Fot. Getty Images)
Co najmniej 207 osób zginęło, a 450 odniosło obrażenia w serii wybuchów, do których doszło dzisiaj w kościołach i hotelach na Sri Lance - poinformował rzecznik policji Ruwan Gunasekera.
Reklama

Wcześniejsze doniesienia na temat liczby zabitych były szacunkowe i pochodziły od mediów, według których śmierć w wybuchach poniosło od 138 do 185 osób.

Szef lankijskiego MSZ Thilak Marapana podał, że wśród zabitych jest co najmniej 27 cudzoziemców. Według chińskich mediów rządowych, w wybuchach zginął jeden obywatel ChRL, a czterech odniosło obrażenia, ale ich stan jest stabilny.

W związku z serią wybuchów aresztowano 7 osób - poinformował minister obrony i prezydent tego kraju Maithripala Sirisena. 

W serii eksplozji ucierpiały m.in. co najmniej trzy kościoły, trzy luksusowe hotele i pensjonat. Źródła w lankijskich służbach bezpieczeństwa podawały, że prawdopodobnie co najmniej dwa z wybuchów były dziełem zamachowców samobójców.

Na Sri Lance, której większość mieszkańców to buddyści, chrześcijanie stanowią 7 proc. ludności.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama