Menu

Sondaż: Brytyjczycy prędzej przestaną pić, niż przejdą na weganizm

Sondaż: Brytyjczycy prędzej przestaną pić, niż przejdą na weganizm
30 proc. respondentów przyznaje, że nie wie dokładnie, na czym polega dieta wegańska. (Fot. Getty Images)
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii wolą na miesiąc zrezygnować z alkoholu, niż przestać jeść mięso i produkty mleczne - wynika z ankiety firmy Violife przeprowadzonej wśród 2 000 osób.
Reklama

Chodzi zawsze głodny, marnuje czas na planowanie posiłków i jest podirytowany - tak, według wielu ankietowanych, wygląda życie weganina.

Jednak 20 proc. osób przyznaje, że myślało, aby spróbować diety wegańskiej, ale porzuciło ten pomysł, dochodząc do wniosku, że jest ona po prostu "nudna".

Na diecie wegańskiej Brytyjczycy najbardziej tęskniliby za serem. (Fot. Getty Images)

Co ciekawe, prawie 30 proc. respondentów nie wie dokładnie, na czym polega dieta wegańska, 22 proc. uważa, że weganie mogą spożywać miód, a 31 proc. twierdzi, że nie mogą jeść sałaty.

Ponadto, 16 proc. nie ma pewności, czy czekolada bez cukru jest odpowiednia dla wegan. Co 10. respondent ​​uważa, że weganie mogą jeść galaretkę, która zawiera żelatynę - białko, uzyskiwane ze skór ścięgien i kości.

Jeden na pięciu ankietowanych przyznaje, że na diecie wegańskiej najbardziej "tęskniłby za serem".

Zgodnie z wynikami sondażu, daniem, które może najbardziej skłonić wegan do rezygnacji z diety opartej na roślinach, jest ploughman's lunch (posiłek z chleba, sera i marynat), a także zapiekanka makaronowa i tosty z serem.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.05.2020
  GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

  Sport


  Sport

  Reklama