Menu

Sondaż: "Brexitowcy" bardziej tolerancyjni niż przeciwnicy Brexitu

Sondaż: "Brexitowcy" bardziej tolerancyjni niż przeciwnicy Brexitu
Przeciwnicy Brexitu są mniej skłonni do zawarcia przyjaźni z osobami, które głosowały za "Leave". (Fot. Getty Images)
Zwolennicy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej są bardziej tolerancyjni niż osoby, które nie podzielają ich poglądów - ujawniła ankieta YouGov dla gazety 'The Times'.
Reklama

Przeciwnicy Brexitu znacznie rzadziej deklarowali, że zaprzyjaźnią się z osobami, które podczas referendum głosowały za "Leave" i przyznali, że częściej otaczają się ludźmi, którzy podzielają ich zdanie na temat UE. 

Ponad sześciu na dziesięciu (62 proc.) sympatyków Wielkiej Brytanii w UE stwierdziło, że większość lub ich wszyscy przyjaciele głosowali za pozostaniem w Unii Europejskiej. W przypadku zwolenników opuszczenia Wspólnoty ten odsetek wynosił 51 proc.

Co więcej, zwolennicy opcji "Remain" częściej deklarowali, że "puściłyby im nerwy", gdyby ich bliski krewny zdecydował się na ślub z "brexitowcem". Tak przyznało aż 11 proc. ankietowanych.Więcej niż jednemu na czterech (26 proc.) przeszkadzałoby to w niewielkim stopniu.

Sympatycy Brexitu byli w tej kwestii dużo bardziej tolerancyjni. Tylko 2 proc. zdecydowanie przeciwstawiało się ślubowi krewnego z osobą, która nie podziela ich poglądów politycznych, a tylko 7 proc. przyznało, że "trochę by im to przeszkadzało".

Rezultaty sondażu podważają stereotyp, że zwolennicy Brexitu to osoby o ograniczonych poglądach w tym wielkim politycznym sporze - zauważa serwis Yahoo.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.05.2020
  GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości