Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Sondaż dla wPolityce.pl: 77 proc. badanych za tym, by Polska sprawowała kontrolę nad lasami

Sondaż dla wPolityce.pl: 77 proc. badanych za tym, by Polska sprawowała kontrolę nad lasami
Polska zostanie pominięta na własny wniosek w nowym programie UE? (Fot. Getty Images)
W opinii 77 proc. badanych, to Polska powinna wciąż sprawować kontrolę nad lasami państwowymi w kraju, a tylko 10 proc. chciałoby, aby zajmowała się tym bezpośrednio Unia Europejska - wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.
Reklama
Reklama

W sondażu zadano pytanie "Kto według Pani/Pana powinien sprawować kontrolę nad polskimi lasami państwowymi?". 77 proc. badanych odpowiedziało, że Polska. 10 proc. wskazało na Unię Europejską, a 13 proc. oceniło, że trudno powiedzieć.

"Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności Parlamentu Europejskiego chce odebrać państwom członkowskim kompetencje w zarządzaniu lasami i gospodarką leśną. Komisja zagłosowała za poprawkami do traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Zgodnie z nimi, lasy miałyby zostać przeniesione z kompetencji krajowych do tzw. kompetencji dzielonych" - wskazano na portalu wPolityce.pl.

Obecnie lasy w Polsce są pod opieką rządu tego kraju. (Fot. Getty Images)

Jak dodano, "przejęcie polskich lasów przez Brukselę wymagałoby zmiany traktatów, a więc jednomyślności wszystkich państw członkowskich".

Badanie zrealizowano metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) od 27 do 30 stycznia 2023 roku, na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie 1 083 osób.

Czytaj więcej:

Raport: Ponad 80 proc. Polaków docenia korzyści ekonomiczne z członkostwa w UE

Unia Europejska uznała Rosję za państwo sponsorujące terroryzm

  Komentarze
  • Szok że nie wiedzą
   6 lutego, 08:30

   a te 23 % to ogłupieni wyborcy tuskoidalni, dupiarza( tak się sam określił) warszawskiego oraz innych tworów jak holownia ( czyli podobieństwa laleczki chucky) czy idioty z psl czy agrounii. PIS idealny nie jest, ziobrzyści są lepsi ale cała reszta to bagno, kompletne bagno no chyba że ktoś tefal eny debilne ogląda - tam inna rzeczywistość jest przedstawiana.

  • Drakus
   6 lutego, 20:09

   W UE mają nas za idiotów! i dają papier do podpisania że zrzekamy się swoich lasów. Mają to być lasy Unii gdzie rządzą Niemcy. Jak nie chcemy się zgodzić na taki piękny pomysł Unii to może nałożą na nas karę 1 mln. dziennie. Za tą propozycję pewnie ktoś tam dostał łapówkę. Powiedzą że w naszych lasach nie ma praworządności. Takiego prawa, ani Parlamentu w UE nikt nie chce i o tym należy rozmawiać.

  • Denis
   7 lutego, 07:07

   Szok ze nie wiedza - popieram i Prawda.

   Za rudego w 2014 min netto 1240 na co starczało rodzine matak ojcem 2480. Zostawało 200-300 zł a wielu brakowało na jedzenie. Dlatego milionami wyjedżali.
   Robiłeś 6 dni w tyg i gowno miałeś. Paliwo 5-6. Zarobki do niemca 10 razy mniej.

   poprawa dzięki PiS.
   Polacy milionami wracają. Min netto 2700. Czyli rodzine na godne życie stać.
   Chłop na rękę 6-7 kobita 3-4. Do tego 500+. Za rudego rodziny 50zl.
   Zarobki rodziny 10k. Stać ludzi na godne życie rate 2000. Do tego odkładają 2000-3000.
   Odkupywanie Polkiem banków firm itd

  • Engel
   11 lutego, 13:21

   Popieram wszystkie komentarze, taqka jest prawda.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 29.03.2023
  GBP 5.3302 złEUR 4.6850 złUSD 4.3247 złCHF 4.7012 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama