Menu

Sondaż: 40,1 proc. badanych uważa, że Sousa powinien odejść jeśli Polska odpadnie

Sondaż: 40,1 proc. badanych uważa, że Sousa powinien odejść jeśli Polska odpadnie
Na zdj. Sousa (stoi w środku kręgu) z polską reprezentacją podczas wczorajszego treningu. (Fot. Getty Images)
40,1 proc. badanych uważa, że jeśli Polska odpadnie na etapie fazy grupowej Euro 2020, Paulo Sousa nie powinien być nadal selekcjonerem reprezentacji. Przeciwnego zdania jest 20,9 proc. respondentów, a 39 proc. nie ma zdania - wynika z opublikowanego dzisiaj sondażu SW Research dla rp.pl.
Reklama
Reklama

Portal rp.pl przypomniał, że jak dotąd były trener Bordeaux, Fiorentiny i FC Basel poprowadził Polskę w sześciu meczach. "Wygrał jeden z nich - z Andorą w eliminacjach mistrzostw świata (3:0). Ponadto Polska pod wodzą Sousy zanotowała trzy remisy - z Węgrami (3:3) w eliminacjach mistrzostw świata oraz z Rosją (1:1) i Islandią (2:2) w meczach towarzyskich. Reprezentacja z Sousą jako selekcjonerem przegrała też dwa razy po 1:2 - z Anglią (w eliminacjach mistrzostw świata) i Słowacją (na Euro)" - czytamy.

W artykule podkreślono, że "porażka ze Słowacją, przy późniejszym wygraniu przez Szwedów meczu ze Słowacją sprawiły, że w sobotnim meczu z Hiszpanią Polska musi wywalczyć co najmniej remis, aby zachować szansę na awans do 1/8 finału Euro". "Wyjście z grupy na Euro było jednym z celów, jakie prezes PZPN stawiał przed nowym selekcjonerem" - napisano.

Dodano, że "uczestnicy sondażu SW Research dla rp.pl odpowiadali na pytanie, czy Sousa powinien zachować posadę, jeżeli Polska odpadnie na Euro w fazie grupowej". "Na tak zadane pytanie Tak odpowiedziało 20,9 proc. respondentów. Odpowiedzi Nie udzieliło 40,1 proc. ankietowanych. 39 proc. respondentów nie ma zdania w tej sprawie" - poinformowano.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 15-16 czerwca na grupie 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próbę dobrano w sposób losowo-kwotowy. 

Czytaj więcej:

Brzęczek o UEFA EURO 2020: Polska znalazła się w niewygodnej grupie i musi z niej wyjść

Były selekcjoner Portugalii o sytuacji Polski: "Nie wszystko stracone"

Zbigniew Boniek: Sousa nie straci pracy po Euro 2020

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.07.2021
  GBP 5.3349 złEUR 4.5747 złUSD 3.8851 złCHF 4.2208 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama