Soczi 2014: Amerykanin ze złotym medalem w slopestyle

Amerykanin Sage Kotsenburg wywalczył złoty medal w pierwszej zakończonej konkurencji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Reprezentant USA wygrał dzisiaj zawody w Slopestyle.
Na drugim stopniu podium stanął Norweg Staale Sandbech, a na trzecim Kanadyjczyk Mark McMorris.

Po pierwszej serii sobotnich zawodów, na prowadzeniu był Amerykanin Sage Kotsenburg, który zgromadził 93.50 pkt. Drugi był Brytyjczyk Jamie Nicholls z 85.50 pkt., a trzeci Szwed Sven Thoregen - 83.75. Co ciekawe, lider bieżącego sezonu - Norweg Staale Sandbech - zepsuł swój przejazd i był dopiero 11.

Po drugiej serii zaszło kilka zmian w czołówce. Ze znakomitej strony pokazał się Sandbech, który po znakomitym przejeździe (91.75 pkt.) awansował na drugie miejsce w klasyfikacji. Również Kanadyjczyk Mark McMorris pokazał się z bardzo dobrej strony i za swoją próbę (88,75 pkt.) awansował z dziewiątej pozycji na trzecią. Kotsenburg nie poprawił swojego wyniku z pierwszego przejazdu, ale to i tak wystarczyło, by zachować pozycję lidera.