Menu

Śnieg sparaliżował brytyjskie drogi

Śnieg sparaliżował brytyjskie drogi
Drogi są nieprzejezdne w wielu miejscach w kraju. (Fot. Getty Images)
Met Office wydało dziś żółte ostrzeżenia w związku z opadami śniegu w Irlandii Północnej, Szkocji i północnej Anglii. W wielu regionach padało całą noc, a zdaniem prognostyków, to dopiero początek.
Reklama

Jak ostrzegają dziś synoptycy, opady śniegu mogą doprowadzić do licznych problemów komunikacyjnych, począwszy od trudnej sytuacji na drogach, a kończąc na utrudnieniach na kolei. czna, Co więcej, dziś do szkół wracają dzieci w Anglii.

Ostrzeżenie przed silnymi opadami obowiązuje w północnej Anglii do godziny 15:00, a w Szkocji i Irlandii Północnej do 22:00. Stan opadów jest na bieżąco monitorowany.

"Front niskiego ciśnienia, po zetknięciu z zimnym powietrzem, przyniósł nam prawdziwą zimę. Opady można zaobserwować od East Yorkshire do North Lancashire, a także w Szkocji i Irlandii" - przekazał Dan Suri z Met Office.

Większość opadów śniegu w północnej Anglii prognozuje się dla wyżej położonych obszarów (powyżej 200 m), ale również niższe obszary powinny spodziewać się trudnych warunków.

Śnieg najbardziej da się we znaki mieszkańcom Szkocji - meteorolodzy spodziewają się, że spadnie go dziś nawet 5 cm, a w obszarach powyżej 300 metrów - 20 cm.

  Komentarze
  • Uwe
   24 lutego, 11:26

   jest zima, luty to i śnieg co tu sie dziwić?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.06.2020
  GBP 4.919 złEUR 4.386 złUSD 3.912 złCHF 4.064 zł

  Sport


  Sport

  Reklama