Skromne zwycięstwo lidera PSG, w głównej roli Mbappe

PSG prowadzi w tabeli z 47 punktami. (Fot. Marcio Machado/Eurasia Sport Images/Getty Images)
Kylian Mbappe strzelił gola i zaliczył asystę, ale nie wykorzystał też rzutu karnego, a jego Paris Saint-Germain pokonał na wyjeździe Strasbourg 2:1 w piątkowym meczu 20. kolejki francuskiej ekstraklasy piłkarskiej. Obrońcy tytułu umocnili się na pozycji lidera.

Znakomity napastnik reprezentacji Francji stanął przed szansą już w szóstej minucie, lecz jego strzał z rzutu karnego obronił Alaa Bellaarouch.

W 31. minucie Mbappe zrehabilitował się, strzelając gola do pustej bramki na 1:0, po dużym błędzie golkipera gospodarzy (źle wybił piłkę).

To 20. trafienie napastnika PSG w obecnym sezonie Ligue 1, jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców.

Tuż po przerwie prowadzenie paryżan podwyższył Marco Asensio, któremu asystował Mbappe (odwdzięczając się z kolei za podanie przy swoim golu).

Piłkarze Strasbourga jeszcze poderwali się do walki. W 68. minucie kontaktową bramkę zdobył Dilane Bakwa, ale na więcej nie było ich stać.

W ekipie gospodarzy zabrakło leczącego od dawna kontuzję kolana Karola Fili.

Lider z Paryża ma 47 punktów i o dziewięć wyprzedza zespół Nice Marcina Bułki, który w niedzielnym szlagierze 20. kolejki zagra na wyjeździe z trzecim Brestem (35 pkt).