Skromne zwycięstwo Tottenhamu

Tottenham Hotspur pokonał Sheffield United 1:0 (Fot. Getty Images)
Tottenham Hotspur pokonał na swoim stadionie trzecioligowy Sheffield United 1:0 w półfinale Pucharu Ligi w Anglii. Dzień wcześniej piłkarze Liverpoolu zremisowali u siebie z Chelsea Londyn 1:1. Rewanże zaplanowano na przyszły tydzień.

Jedyną bramkę we wczorajszym meczu na White Hart Lane zdobył Andros Townsend w 74. minucie z rzutu karnego. Przed rewanżem Tottenham nie może być jednak pewny wyeliminowania zespołu grającego zaledwie w League One (trzeci poziom rozgrywek w Anglii).

Ciekawie zapowiadało się wtorkowe spotkanie, w którym Liverpool podejmował Chelsea. Goście prowadzili od 18. minuty po golu z "jedenastki" Edena Hazarda, ale w 59. minucie wyrównał Raheem Sterling.

Triumfatorzy ostatniej edycji Pucharu Ligi - piłkarze Manchesteru City - odpadli w 1/8 finału. Pod koniec października przegrali na własnym stadionie z Newcastle United 0:2.

W fazie półfinałowej, w przeciwieństwie do poprzednich rund, gra się mecz i rewanż. W najbliższy wtorek Chelsea podejmie w Londynie Liverpool, a dzień później Sheffield United zmierzy się z Tottenhamem.