Menu

Skoki narciarskie: Halvor Egner Granerud z Kryształową Kulą

Skoki narciarskie: Halvor Egner Granerud z Kryształową Kulą
W klasyfikacji generalnej PŚ już nikt nie może wyprzedzić Graneruda... (Fot. Getty Images)
Po trwających w Oberstdorfie mistrzostwach globu skoczkom narciarskim pozostaną tylko trzy indywidualne konkursy Pucharu Świata w lotach w Planicy, w tym jeden dodatkowy w tej słoweńskiej miejscowości. To oznacza, że Kryształową Kulę ma już zapewnioną Norweg Halvor Egner Granerud.
Reklama
Reklama

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) ogłosiła, że po zakończeniu MŚ w Niemczech w kalendarzu PŚ pozostały tylko zawody w Planicy pod koniec marca. Nie udało się bowiem znaleźć zastępczej lokalizacji dla odwołanego turnieju Raw Air w Norwegii.

W tej sytuacji w klasyfikacji generalnej PŚ nikt nie może wyprzedzić Graneruda, który zgromadził 1544 pkt. Za nim plasują się Niemiec Markus Eisenbichler 1018 i Kamil Stoch 944. Dawid Kubacki jest piąty 758, a Piotr Żyła siódmy 743.

Pucharowy kalendarz w sezonie 2020/2021 obejmuje jeszcze indywidualne konkursy 25 (dodatkowy), 26 i 28 marca oraz drużynowy 27 marca – wszystkie w Planicy.

Wcześniej był planowany cykl Raw Air (12-21 marca), ale już od pewnego czasu wiadomo, że nie dojdzie do skutku ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa w Norwegii.

FIS próbowała znaleźć zastępstwo dla odwołanych zawodów, np. w postaci dwóch finałowych weekendów sezonu w Planicy. Ostatecznie tego pomysłu nie uda się zrealizować, a przyczyną są m.in. sprawy finansowe, tj. chodzi o brak kibiców podczas konkursów.

W Słowenii Kryształową Kulę odbierze Granerud (w środę – w trakcie MŚ – poinformowano, że jest zakażony koronawirusem), zaś trwa walka o Małą Kryształową Kulę za pucharowy triumf w lotach narciarskich.

W klasyfikacji Pucharu Narodów prowadzi Norwegia 4 815 pkt, przed Polską 4 337 i Niemcami 3 341.

Czytaj więcej:

Wielki Stoch w Klingenthal! Polak wylądował na podium

PŚ w skokach: Granerud coraz bliżej elitarnego grona

Granerud woli trenować w Polsce niż w Norwegii

Narciarskie MŚ: Polska szósta w konkursie drużyn mieszanych

Granerud zarażony Covid-19. To dla niego koniec MŚ

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.06.2021
  GBP 5.2999 złEUR 4.5309 złUSD 3.7931 złCHF 4.1505 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama