Menu

Skazani za chuligaństwo rosyjscy piłkarze opuścili kolonię karną

Skazani za chuligaństwo rosyjscy piłkarze opuścili kolonię karną
32-letni Mamajew zaliczył 15 występów w kadrze narodowej w okresie od 2010 do 2016 roku. (Fot. Getty Images)
Byli reprezentanci Rosji w piłce nożnej Aleksander Kokorin i Paweł Mamajew, skazani za udział w bójce i wandalizm, wczoraj po kilku miesiącach opuścili kolonię karną. Wcześniej sąd zgodził się na ich warunkowe zwolnienie.
Reklama

W areszcie obaj, podobnie jak brat Kokorina - Kirył, przebywali od października ubiegłego roku. Wtedy w jednej z moskiewskich kawiarni doszło do bójki z ich udziałem. Gdy jeden z klientów zwrócił im uwagę na głośne zachowanie, zaczęli go obrażać i bić.

Incydent został zarejestrowany na nagraniu wideo, które pojawiło się w internecie. Poszkodowanym okazał się urzędnik Ministerstwa Przemysłu i Handlu Rosji, a ucierpiał także drugi pracownik resortu. Obaj trafili do szpitala, a sprawę zgłosili policji. Pak poinformował, że został uderzony krzesłem w głowę. Prawnik urzędnika przekazał także, że jego klient został również znieważony na tle narodowościowym.

Przed bójką w kawiarni piłkarze mieli pobić także kierowcę prezenterki telewizyjnej Olgi Uszakowej. Zaś źródła w Rosyjskich Kolejach ujawniły, że sportowcy zachowywali się agresywnie w pociągu nocnym, którym jechali do Moskwy po niedzielnym meczu ich drużyn w Sankt Petersburgu. Kokorin grał ostatnio w tamtejszym Zenicie, a Mamajew reprezentował barwy FK Krasnodar.

W maju sąd pierwszej instancji w Moskwie skazał Kokorina na 18 miesięcy pobytu w kolonii karnej, a Mamajewa na 17.

28-letni Kokorin wystąpił dotychczas w 48 meczach reprezentacji Rosji, w których strzelił 12 goli. Z kolei Mamajew zaliczył 15 występów w kadrze narodowej w okresie od 2010 do 2016 roku. Ich prawnicy przekazali, że obaj chcieliby kontynuować kariery.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.02.2020
  GBP 5.145 złEUR 4.273 złUSD 3.956 złCHF 4.021 zł

  Sport


  Reklama