Siódmy turniej PLP UK za nami

Zwycięzca fazy pucharowej - Polonia Stoke (Fot. Getty Images)
20 drużyn, zacięta walka, rzesze kibiców - kolejny turniej piłkarski PLP UK zakończył się sukcesem. Korona turnieju tym razem przypadła Polonii Stoke.

Był to siódmy turniej PLP UK rozegrany w tym sezonie i jak dotąd nikomu nie udało się wygrać zawodów dwukrotnie, co potwierdza bardzo wyrównany poziom startujących zespołów.

Na placu boju stanął komplet 20 drużyn. Zainteresowanie turniejem w Telford cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, już na dwa tygodnie przed startem lista zgłoszeń była praktycznie zamknięta. Utworzono listę rezerwową drużyn, które chciały zagrać w tych zawodach.

Po raz pierwszy o punkty do klasyfikacji generalnej zagrały Nuk Soo Khaoo Wrexham oraz Polish Team Walsall. Nowością turnieju było również wprowadzenie fazy pucharowej od 1/8, dzięki czemu zespołom i kibicom zapewniono dodatkowe emocje sportowe.

W czterech grupach rywalizowano zatem o 16 miejsc w dalszej części turnieju. Wśród drużyn stałych obyło się bez niespodzianek i faworyci wywalczyli przepustkę do kolejnej rundy.

Swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła drużyna z Lincoln, która w decydującym meczu o awans pokonała ekipę z Newark.

Lista wyróżnionych zawodników:

Najlepszy bramkarz turnieju - Mariusz Bieniek (Polonia Stoke)

Król strzelców - Mirosław Bąk, 10 trafień (Lions Wakefield)

Zawodnik Turnieju - Łukasz Lesiuk (Wiatraki Bolton)

Fair Play - drużyna Stafford

Więcej informacji o turnieju można znaleźć na stronie internetowej: www.plpuk.co.uk oraz na Facebooku.