Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Sieć Wendy's przygotowuje się do wejścia na irlandzki rynek

Sieć Wendy's przygotowuje się do wejścia na irlandzki rynek
Pierwszą restaurację Wendy's otworzono w 1969 roku w USA. (Fot. Getty Images)
Amerykańska sieć fast-foodów Wendy's ogłosiła plany wejścia na rynek irlandzki w celu dalszego wzmacniania swojej obecności w Europie. Wcześniej firma rozpoczęła ekspansję m.in. na terenie Wielkiej Brytanii.

Reklama
Reklama

Sieć Wendy's przekazała, że obecnie "aktywnie poszukuje kandydatów na franczyzobiorców o ugruntowanej pozycji w Irlandii". Jak wyjaśniono, od kandydatów oczekuje "dużego doświadczenia operacyjnego, wiedzy na temat lokalnego rynku, ambicji do szybkiego rozwoju i udokumentowanych sukcesów w rozwoju innych marek w Irlandii".

Wendy's posiada obecnie ponad 7 tys. restauracji na całym świecie, a w ubiegłym roku firma postawiła na rozwój w Wielkiej Brytanii. Od tego momentu na Wyspach otworzono w sumie 25 lokali - 10 z nich obsługuje bezpośrednio sama sieć.

Czy Wendy's podbije serca Irlandczyków? (Fot. Getty Images)

Szefowa Wendy's Abigail Pringle zapowiedziała, że "w związku z rozszerzaniem swojego zasięgu na świecie, firma chce skoncentrować się obecnie na budowie długoterminowej relacji z franczyzobiorcami na Zielonej Wyspie".

Założyciel Wendy's, Dave Thomas, otworzył pierwszą restaurację Wendy's w 1969 roku w Stanach Zjednoczonych.

Marka restauracji szybkiej obsługi z siedzibą w Columbus w stanie Ohio jest najbardziej znana z robionych na zamówienie kwadratowych hamburgerów, świeżo przygotowanych sałatek i innych produktów, takich jak chili con carne, pieczone ziemniaczki czy mleczny deser Frosty.

Czytaj więcej:

Sieć Wendy's chce wzmocnić swoją obecność w Wielkiej Brytanii

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.02.2023
  GBP 5.2571 złEUR 4.6920 złUSD 4.2928 złCHF 4.7023 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama