Siatkarze CBL Polonii znów grają - ruszyła liga w Anglii

Siatkarze CBL Polonia Londyn (Fot. CBL Polonia Londyn/Maciej Galikowski)
W nowej hali, z nowymi zawodnikami, ale ze starymi celem, którym jest powrót na fotel Mistrza Anglii, rozpoczęli tegoroczne rozgrywki siatkarze CBL Polonii Londyn. Grająca od tego sezonu w Brentford Fountain Leisure Centre drużyna w pierwszym spotkaniu zmierzyła się z drużyną Wessex, której liderem jest były brytyjski olimpijczyk Dan Hunter.

Dwa pierwsze sety spotkania padły łupem przyjezdnych, choć wynik przez większą część meczu oscylował wokół remisu. W trzeciej odsłonie niesiona dopingiem kibiców CBL Polonia poprawiła przyjęcie i w miarę łatwo poradziła sobie z rywalami. Czwarta partia to znów zacięta walka o każdy punkt, ale ostateczne zwycięstwo przypadło siatkarzom z Londynu.

Tie-break rozpoczął się od prowadzenia CBL Polonii, ale przy zmianie stron był już remis. Ostatecznie kilka własnych błędów pogrążyło Londyńczyków w tym secie i tym samym pozbawiło ich szans na zwycięstwo w całym spotkaniu.

Po tym meczu trener Polonii - Patrik Selep będzie miał na pewno o czym myśleć - na boisku pojawiło się wiele nowych twarzy - teraz jak najszybciej trzeba z grupy świetnych zawodników stworzyć zgrany kolektyw. Tuż po meczu trener stwierdził: "Jestem nieco zawiedziony, bo mieliśmy w tym meczu szansę na zwycięstwo, ale jej nie wykorzystaliśmy. Według mnie zagraliśmy nieźle, ale to czego nam teraz brakuje najbardziej to zgranie i doświadczenie meczowe. Głównymi przyczynami naszej porażki były niedokładność w przyjęciu oraz problemy z realizacją założeń dotyczących bloku. Mimo przegranej, uważam, że zagraliśmy nieźle - cieszy wyjście na remis ze stanu 0:2 w setach.”

Spotkanie poprzedziła miła ceremonia - Prezes CBL Polonii Londyn wręczył obecnemu na meczu Prezydentowi Angielskiej Federacji Siatkarskiej - Geoffowi Allenowi - koszulkę Siatkarskiej Reprezentacji Polski. Prezydent Allen wielokrotnie gratulował Polakom złotego medalu Mistrzostw Świata. Był to kolejny dowód coraz bliższej współpracy pomiędzy angielską, a polską siatkówką.

CBL Polonia Londyn - Wessex BU M1 2:3 (21:25, 22:25, 25:23, 27:25, 12:15)