Menu

Shell ostrzega, że zaczyna brakować niektórych gatunków paliw w części kraju

Shell ostrzega, że zaczyna brakować niektórych gatunków paliw w części kraju
Na brytyjskich stacjach paliw w ostatnich dniach coraz częściej można znaleźć informację, że paliwo jest "chwilowo niedostępne"... (Fot. Getty Images)
Brytyjsko-holenderski koncern petrochemiczny Royal Dutch Shell poinformował o odnotowaniu wyższego niż zwykle popytu na paliwa oraz wynikającym z tego niedoborze niektórych rodzajów paliw w części Wielkiej Brytanii.
Reklama
Reklama

"Ciężko pracujemy na to, żeby zabezpieczyć ciągłość zaopatrzenia dla klientów. Od piątku na naszych stacjach paliw odnotowujemy wyższe niż przeciętne zapotrzebowanie, co doprowadziło do wyczerpania zapasów niektórych rodzajów paliw. Uzupełniamy je tak szybko, jak to możliwe" - przekazał rzecznik Shell.

Rząd brytyjski i koncerny naftowe zapewniają, że nie ma powodu do paniki oraz że zapasy benzyny i oleju napędowego są wystarczające. Dodają jednak, że brak kierowców cystern utrudnia transport paliw z rafinerii do stacji benzynowych.

Koncern Shell przekazał, że - wbrew zapewnieniom ministra transportu - na Wyspach zaczyna brakować paliwa. (Fot. Getty Images)

Ministerstwo Transportu poinformowało o planie wydania 5 tys. krótkoterminowych wiz dla kierowców ciężarówek.

Według przedstawicieli branży transportowej, w Wielkiej Brytanii brakuje ok. 100 tys. kierowców ciężarówek. Po Brexicie z Wysp wyjechało ok. 25 tys. kierowców, a pandemia Covid-19 na niemal rok wstrzymała proces uzyskiwania kwalifikacji przez nowych pracowników branży transportowej.

Czytaj więcej:

UK: Racjonowanie benzyny i długie kolejki na stacjach paliw

Boris Johnson "rozważa użycie wojska do zaopatrywania stacji paliw"

Brytyjskie apteki obawiają się, że zabraknie leków

  Komentarze
  • Adam
   27 września, 17:16

   brexiciarze ponoszą teraz konsekwencje swojej głupoty

  • Bezrobotny
   27 września, 17:56

   Ale kanapka i kawka
   Jak i rogalik sa
   Reklamy nie klamia
   Pozdrawiam chodziazy i rowerzystow

  • 5000
   27 września, 18:00

   5000 tys brakujacych kieerowcow zablokowalo takie swiatowe mocarstwo ? Jak to rozumieć hahaha

  • Kierowca DE
   27 września, 19:57

   słuchajcie mieszkałem w uk 7 lat teraz jestem od 8 miesięcy w Niemczech koło Bonn jestem kierowcą TIRa zaczynałem j.w Polsce na start w Niemczech dostałem pensję podstawową 3000 tyś euro plus dodatki, dodatek od kursu,boss poszukał mi mieszkanie i ja sobie wybrałem czy chcę czy wezmę coś innego, dodatek do mieszkania,w UK też pracowałem jako kierowca głównie przez agencję, mieszkałem na pokoju,nigdy takiej stawki nie miałem, często oszukiwali na godzinach w życiu bym do UK nie wrócił chyba że na start zapłacą 5 tysięcy funtów a resztę po wykonaniu pracy.

  • Driver
   27 września, 21:16

   shell oferuje 35£/h class 1

  • Do kierowca DE
   27 września, 22:08

   I biedaku masz 3000 euro w Niemczech i z braku laku czytasz Londynka ha ha
   Ja mam 4678 f. A Ty fantazja cie trzyma i 2500 zl brutto do reki pistrolu

  • Seba2
   28 września, 06:21

   Hahaha wszyskiego nie najlepszego dla uk I wszystkich mieszkancow to melodja dla moich uszu kraj zycowych przegrywow pozdrwiena z czystej POLSKI. MUREM ZA PIS

  • Też w DE.
   28 września, 11:11

   Też czytam czasem londynka, żeby pośmiać się z polaków wychwalających UK w niebogłosy. Warunki w DE lepsze niż z tego co słyszałem w UK. nawet na magazynach lepiej się pracuje. No i trzeba policzyć koszty życia w DE i w UK. Brytole mają to na co zasłużyli. Pogarda od całej UE.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.10.2021
  GBP 5.4395 złEUR 4.6018 złUSD 3.9502 złCHF 4.3054 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama