Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Setki ratowników szukają 8-latki, która zaginęła w górach na granicy Niemiec i Czech

Setki ratowników szukają 8-latki, która zaginęła w górach na granicy Niemiec i Czech
Mała Julia zniknęła podczas zabawy w lesie w czasie rodzinnej wędrówki po Cerchovie. (Fot. polizei.bayern.de)
Wciąż nie ma śladu po ośmioletniej dziewczynce z Berlina, która w niedzielę zaginęła w górach na pograniczu bawarsko-czeskim. Setki ratowników kontynuują poszukiwania dziecka w okolicach czeskiej góry Cerchov. Jest to 'ogromny obszar leśny', a temperatura w nocy jest bliska zeru - podkreśla policja.
Reklama
Reklama

W nocy ekipy poszukiwawcze kontynuowały przeczesywanie terenu wokół czeskiej góry Cerchov, częściowo pieszo, z psami poszukiwawczymi, częściowo przy użyciu pojazdów terenowych. Jak poinformował dzisiaj rano rzecznik policji, helikopter nie mógł wylecieć na poszukiwania z powodu złych warunków pogodowych - informuje portal BR24.

Dziś spodziewane są posiłki z Rosenheim. Według rzecznika policji, jest to grupa ratownictwa wysokościowego, która specjalizuje się w poszukiwaniu ludzi w terenach górskich. Poszukiwania będą kontynuowane przy użyciu wszystkich dostępnych sił.

Do tej pory w poszukiwaniach dziecka brało udział ponad 800 ratowników z Czech i Niemiec. Na służbie jest też ponad 40 psów tropiących. Jeśli pogoda na to pozwala, przeszukania prowadzone są również helikopterami, z użyciem kamer termowizyjnych i dronów. Akcja poszukiwawcza trwa od niedzielnego popołudnia. Do tej pory nie natrafiono na ślad ośmiolatki.

Temperatura w regionie w nocy jest bliska zeru stopni, a miejscami nawet lekko poniżej zera. Góra Cerchov znajduje się około dwóch kilometrów od bawarskiego miasta granicznego Waldmuenchen (powiat Cham).

Mała Julia zniknęła podczas zabawy w lesie w czasie rodzinnej wędrówki po Cerchovie. Rodzina pochodzi z Berlina. Rodzice podróżowali z trójką dzieci w wieku od sześciu do dziewięciu lat. Syn, córka i siostrzeniec pary bawili się w lesie.

W pewnym momencie dorośli stracili z oczu trójkę dzieci. Przestraszeni wezwali pomoc. Sześcioletni syn pary i dziewięcioletni siostrzeniec zostali znalezieni w niedzielę wieczorem. Ośmioletnia córka zniknęła - relacjonuje RB24.

Czytaj więcej:

Australia: Trzylatek odnaleziony po czterech dniach w buszu

Polka zaginęła w Szwecji. Mąż podejrzany o uprowadzenie

Szwecja: Poszukiwania zaginionej Polki zawieszone

Szwecja: Dzieci znalazły torebkę z kartą kredytową zaginionej Polki

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.07.2024
  GBP 5.1032 złEUR 4.2954 złUSD 3.9296 złCHF 4.4436 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama