Serie A: Zieliński lepszy od Skorupskiego w "polskim" meczu

Skorupski (biały strój) aż trzy razy sięgał wczoraj do siatki. (Fot. FILIPPO MONTEFORTE/AFP via Getty Images)
Napoli pokonało u siebie Bolognę, z bramkarzem Łukaszem Skorupskim w składzie, 3:0 w meczu kończącym 10. kolejkę włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Dzięki temu zwycięstwu, zespół Piotra Zielińskiego, który na boisko wszedł w 66. minucie, wrócił na prowadzenie w tabeli.

Prowadzenie Napoli już w 18. minucie bardzo ładnym strzałem zza pola karnego dał Fabian Ruiz. Później dwa gole z rzutów karnych zdobył Lorenzo Insigne - w 41. i 62. minucie.

W tabeli tyle samo punktów co Napoli ma AC Milan. Mediolańczycy już we wtorek pokonali u siebie Torino 1:0 po golu Francuza Oliviera Giroud.

Czołowa dwójka ma siedem punktów przewagi nad trzecim, broniącym tytułu Interem Mediolan. Dopiero siódmy z 13 punktami straty jest natomiast Juventus Turyn Wojciecha Szczęsnego. W środę "Stara Dama", bez Polaka w składzie, niespodziewanie uległa u siebie Sassuolo 1:2.