Serie A: "Polska" Spezia zatrzymała Fiorentinę

Spezia wyrównała po siedmiu minutach i znowu w jednej z głównych ról wystąpił bramkarz Bartłomiej Drągowski. (Fot. Gabriele Maltinti/Getty Images)
Fiorentina, rywal Lecha Poznań w ćwierćfinale Ligi Konferencji, zremisowała u siebie ze Spezią 1:1 w jednym z wczorajszych meczów włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. W składzie gości było trzech Polaków, a czwarty pozostał w rezerwie.

Wyżej notowani gospodarze, którzy wygrali pięć poprzednich ligowych konfrontacji, a łącznie we wszystkich rozgrywkach odnotowali dziewięć zwycięstw z rzędu, objęli prowadzenie w 25. minucie, kiedy po zagraniu Cristiano Biraghiego nieszczęśliwie interweniował Przemysław Wiśniewski i skierował piłkę do własnej bramki.

Spezia wyrównała po siedmiu minutach i znowu w jednej z głównych ról wystąpił polski piłkarz. Bramkarz Bartłomiej Drągowski, który w przeszłości był zawodnikiem "Violi" przez sześć sezonów, dalekim podaniem uruchomił M'Balę Nzolę, a Angolańczyk zdobył 13. gola w sezonie.

Całe spotkanie w barwach gości rozegrał też inny były piłkarz Fiorentiny - Szymon Żurkowski. Z kolei Arkadiusz Reca była rezerwowym.

Ekipa z Florencji jest niepokonana od 12 występów, a ostatniej porażki doznała 12 lutego z Juventusem Turyn (0:1) w Serie A.

W 29 meczach ligowych zdobyła 41 punktów, a w trakcie kolejki plasuje się na dziewiątym miejscu w tabeli. Spezia ma 26 i jest 17., czyli tuż nad strefą spadkową. Nad Veroną Pawła Dawidowicza, która w sobotni wieczór podejmie Sassuolo, ma siedem punktów przewagi.

Pierwsza potyczka Lecha z Fiorentiną w ćwierćfinale LK odbędzie się w czwartek w Poznaniu o godz. 21. Rewanż tydzień później we Włoszech.