Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Serial BBC "Poldark" przyczyną tłoku na kornwalijskiej plaży

Serial BBC "Poldark" przyczyną tłoku na kornwalijskiej plaży
Kornwalia nie radzi sobie z natłokiem turystów, którzy chcą zobaczyć miejsca z serialu BBC "Poldark". (Fot. Facebook/Poldark)
Kornwalia przestała promować swoje dwie plaże z powodu zalewu turystów. Przyjezdni oblegają wybrzeże Porthcurno i Kynance Cove, bo chcą zobaczyć plenery filmowe bijącego rekordy oglądalności w Wielkiej Brytanii serialu BBC 'Poldark'.
Reklama

Izba turystyczna w Kornwalii "Visit Cornwall” przestała reklamować Porthcurno i Kynance Cove, gdzie kręcono najbardziej popularne sceny filmowe serialu BBC, bo napływ turystów przerósł wszelkie oczekiwania.

Przyjezdnych jest tak wielu, że lokalne władze szukają sposobów, aby zmniejszyć ich liczbę. "Nikt nie życzy sobie tego rodzaju masowej turystyki, która negatywnie wpływa na region - zapchane są plaże i drogi”- stwierdził szef Visit Cornwall Malcolm Bell.

Zwykle latem rejon ten odwiedza 4,5 miliona osób. Obecnie liczba turystów wzrosła jednak o około 20%. Wpływ na większe zainteresowanie z pewnością miała również dobra pogoda. 

"Wynajmujący na Airbnb liczą spore zyski - każdego dnia odwiedza nas około 20 000 gości. Tych, którzy już przyjechali, często później odwiedzają jeszcze krewni” - dodał Bell. 

Serial "Poldark" jest rekordowo popularny w UK. (Fot. Facebook/Poldark)

Inną miejscowością, którą zalewają turyści, jest Treen. Ludzie zaczęli oblegać plażę Pedn Vounder za sprawą mediów społecznościowych.

Kevin Hall, który od 17 lat prowadzi Treen Farm Campsite, spędził w zeszłym tygodniu kilka godzin przekierowując samochody z Treen i ostrzegając ludzi o niebezpiecznej drodze do Pedn Vounder.

"Codziennie przyjmujemy setki telefonów od ludzi, którzy chcą przyjechać tutaj, aby zobaczyć miejsce, które wygląda jak Karaiby” - dodał Hall.

"Tłok jest ogromny, aż boję się pomyśleć, co może się stać, gdy wydarzy się wypadek. Mam starszych rodziców w wiosce i nawet oni mieli problem z wyjazdem” - dodał Hall.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.248 złUSD 3.787 złCHF 3.857 zł

  Sport


  Reklama