Menu

Samsung wstrzymuje wysyłkę modelu Galaxy Fold do klientów

Samsung wstrzymuje wysyłkę modelu Galaxy Fold do klientów
Galaxy Fold to hybryda smartfona i tableta. (Fot. Getty Images)
Samsung Electronics poinformował wczoraj, że nie może jeszcze potwierdzić daty wysyłki składanego smartfona Galaxy Fold i przeprosił za opóźnienie klientów, którzy zamówili urządzenie w przedsprzedaży - podała agencja Reutera.
Reklama

Południowokoreański producent elektroniki opóźnił globalną sprzedaż modelu, który zaprezentowano w drugiej połowie lutego 2019 r. po ośmiu latach pracy koncernu. Galaxy Fold to hybryda smartfona i tableta, z zawiasem wzdłuż dłuższej krawędzi i dwoma wyświetlaczami: dużym, składanym wewnętrznym oraz mniejszym zewnętrznym.

W poniedziałek Samsung wysłał klientom, którzy wcześniej zamówili składane smartfony marki wiadomość e-mail informującą o anulowaniu zamówienia. "Jeśli nie skontaktujesz się z nami, a my nie wysłaliśmy Ci telefonu do 31 maja, twoje zamówienie zostanie automatycznie anulowane" - napisano.

Według informacji przekazanych agencji przez koncern, zgodnie z przepisami obowiązującymi w Stanach Zjednoczonych, Samsung był zobowiązany powiadomić klientów, że zamówienia złożone w ramach przedsprzedaży zostaną anulowane, jeśli produkt nie zostanie im dostarczony do 31 maja.

Opóźnienie wysyłki może zaszkodzić wysiłkom firmy, mającym na celu stworzenie wizerunku innowacyjnego producenta. (Fot. Getty Images)

Choć problem ten nie wpłynie negatywnie na bilanse Samsunga, opóźnienie wysyłki egzemplarzy do klientów zaszkodzi jednak wysiłkom firmy, mającym na celu stworzenie wizerunku innowacyjnego producenta, który jako pierwszy wprowadza na rynek nowe rozwiązania - uważają analitycy.

W marcu Samsung Electronics prezentował nagranie wideo, na którym widać roboty składające ekran smartfona Galaxy Fold 200 tys. razy w ramach testów wytrzymałościowych.

W połowie kwietnia firma jednak poinformowała, że otrzymała od dziennikarzy serwisu The Verge i agencji Bloomberga, testujących najnowszy smartfon marki, "kilka" raportów dotyczących usterek urządzenia. Jak wówczas podano, w niektórych przypadkach testujący Foldy usunęli górną warstwę wyświetlaczy, którą błędnie zidentyfikowali jako dodatkową, niezależną od telefonu warstwę ochronną, co mogło doprowadzić do usterek. Producent wyjaśniał wówczas, że Galaxy Fold jest wyposażony w górną warstwę ochronną, która jest integralną częścią wyświetlacza. Jak podała agencja, usterki występowały po jednym lub dwóch dniach użytkowania. W oficjalnym oświadczeniu firma podkreśliła jednak, że "dokładnie sprawdzi urządzenia, aby ustalić przyczynę problemu".

Samsung, zdaniem Reutera, planował sprzedać milion składanych telefonów jeszcze w tym roku - to jest mniej niż pół procenta 291,3 mln wszystkich sprzedanych smartfonów w roku 2018.

Reuters przypomniał, że Samsung zamknął przedsprzedaż Galaxy Folda przed terminem, tłumacząc swoją decyzję "wysokim popytem". Cena składanego urządzenia to 1 980 dolarów.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 13.08.2020
  GBP 4.865 złEUR 4.401 złUSD 3.718 złCHF 4.089 zł

  Sport


  Sport

  Reklama