Menu

Samolot do Londynu spóźnił się. 80 pasażerów trafiło na kwarantannę

Samolot do Londynu spóźnił się. 80 pasażerów trafiło na kwarantannę
Z powodu fatalnej pogody, zaplanowany na poniedziałkowy wieczór lot został przełożony na kolejny dzień. (Fot. Getty Images)
Z powodu opóźnienia samolotu brytyjskich linii easyJet, 80 pasażerów musiało poddać się przymusowej 14-dniowej kwarantannie po powrocie do Wielkiej Brytanii. Maszyna leciała z Gibraltaru na podlondyńskie lotnisko Gatwick - informuje BBC.
Reklama

Z powodu fatalnej pogody poniedziałkowy rejs o numerze EZY8906 z Gibraltaru do Wielkiej Brytanii został przełożony na kolejny dzień. 

Brytyjski easyJet nie mógł jednak zarezerwować na Gibraltarze wystarczającej liczby pokoi dla wszystkich pasażerów, więc niektórzy podróżni stanęli przed opcją nocowania na lotnisku, albo udania się do kontynentalnej części Hiszpanii, z którą graniczy Gibraltar. Tam czekał na nich hotel zapewniony przez linię lotniczą.

80 pasażerów wsiadło do autobusu i zostało przewiezionych przez granicę do hiszpańskiego Kadyksu. Zgodnie z przepisami dotyczącymi podróży w Wielkiej Brytanii, osoby wracające z Gibraltaru nie muszą poddawać się kwarantannie, ale przyjezdni z Hiszpanii - już tak.

"Staraliśmy się zapewnić jak najwięcej pokoi hotelowych na Gibraltarze, jednak ze względu na brak miejsc noclegowych nie było możliwe zapewnienie ich wszystkim klientom. Dlatego zaoferowaliśmy zakwaterowanie w Hiszpanii dla tych, którzy tego chcieli. Niektórzy klienci sami znaleźli zakwaterowanie na Gibraltarze i easyJet zwróci im koszty" - przekazał rzecznik easyJet.

"Chociaż opóźnienie było poza naszą kontrolą, chcielibyśmy przeprosić klientów za niedogodności spowodowane pogodą" - dodał przedstawiciel brytyjskiego przewoźnika.

Według Światowej Organizacji Zdrowia na Gibraltarze, który liczy około 32 000 mieszkańców, odnotowano łącznie 246 potwierdzonych przypadków koronawirusa i żadnych zgonów. Hiszpania odnotowała ponad 386 000 przypadków Covid-19 i 28 838 zgonów.

Czytaj więcej:

Hiszpania: Lokalne populacje obawiają się zakażeń ze strony obcokrajowców

UK przywraca kwarantannę dla podróżnych z Francji, Holandii i Malty

Brytyjski minister: Jeśli wyjeżdżasz za granicę, musisz być świadomy ryzyka kwarantanny

UK wprowadza kwarantannę dla podróżnych z Chorwacji i Austrii

UK: Jak uniknąć kwarantanny, przejeżdżając przez Francję?

Kwarantanna w UK: Z lotniska można wrócić do domu metrem

40 proc. lekarzy w Hiszpanii nie jest gotowych na drugą falę pandemii

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.10.2020
  GBP 5.100 złEUR 4.619 złUSD 3.931 złCHF 4.311 zł

  Sport


  Sport

  Reklama