Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Sainsbury's wprowadza "bezdotykowy drób dla millenialsów"

Sainsbury's wprowadza
Każdy kawałek surowego mięsa pokryty będzie dodatkowym opakowaniem, aby kupujący nie miał możliwości dotknięcia go. (Fot. Sainsbury's)
Sieć sklepów Sainsbury's znalazła się w ogniu krytyki po tym, jak zaprezentowała nowy rodzaj opakowań drobiu 'dla millenialsów, którzy boją się dotykać surowego mięsa'. Ekolodzy zwracają uwagę, że to wyjątkowo nieprzyjazna środowisku inicjatywa.
Reklama

Sieć Sainsbury’s zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży porcji drobiu w specjalnych plastikowych opakowaniach, które wystarczy przerwać i nie dotykając mięsa można je od razu wrzucić do garnka czy na patelnię. Swój ruch tłumaczy wynikami badań, według których osoby mające poniżej 35 lat obawiają się dotykania surowego mięsa.

Firma Mintel ustaliła, że 37% osób urodzonych po 1980 roku woli nie dotykać mięsa w obawie przed zarazkami.

Saszetki zostały zaprojektowane w taki sposób, by klienci mogli przyrządzać drób bez wchodzenia z nim w bezpośredni kontakt.

“Te torebki ułatwiają także gotowanie osobom, które mają mało czasu. Wystarczy rozerwać opakowanie i wrzucić produkt prosto na patelnię” - zachwala Katherine Hall, szefowa działu rozwoju produktu w Sainsbury’s.

Zdaniem ekologów, innowacyjna postawa sklepu szkodzi środowisku.

“Podczas gdy wszyscy inni sprzedawcy starają się ograniczać plastikowe opakowania, oni jeszcze je dodają. Jeśli brzydzisz się dotykać mięsa, to go nie jedz” - denerwuje się Phillippa, jedna z użytkowniczek Twittera.

Michelle Davies dodaje: “Czy to spóźniony żart primaaprilisowy? Zamiast próbować ograniczyć plastik, Sainsbury's zamierza wprowadzić specjalne saszetki na surowe mięso – bo delikatni millenialsi nie mogą podołać krojeniu".

W mediach społecznościowych znaleźli się również zwolennicy kontrowersyjnej decyzji. “W ogóle nie dotykam surowego mięsa. Zawsze używam widelca do wyjmowania go z opakowania” - twittowała internautka o nicku Carrie.

Seria kurczaków dostosowanych do nowego pokolenia ma trafić do stałej sprzedaży od 3 maja.

Millenialsi brzydzą się surowego mięsa. (Fot. Thinkstock)

 

  Komentarze


  • Leon zawodowiec
   16 kwietnia, 14:01

   idiotow nie sieja sami sie rodza

  • Ja
   16 kwietnia, 17:18

   Osobiscie nie dotykam surowego miesa bez rekawiczek w obawie przed zarazkam, ale specjalne opakowania to juz lekka przesada...

  • Gier
   16 kwietnia, 19:00

   Ha ha xD

  • Gier
   16 kwietnia, 19:00

   Ha ha xD

  • Zorro
   16 kwietnia, 23:02

   a czy ktoś słyszał o myciu rąk przed dotykaniem jedzenia i po zakończeniu przygotowywania posiłku, przez skórę to wam nie przejdzie nie dajcie się zwariować.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama