Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Sąd bada sprawę planowanego zamachu na premier May

Sąd bada sprawę planowanego zamachu na premier May
Theresa May w drodze do brytyjskiego parlamentu. (Fot. Getty Images)
W londyńskim sądzie rozpoczęło się postępowanie w sprawie zamachu na brytyjską premier Theresę May, planowanego przez islamskich ekstremistów z Londynu i Birmingham, którzy chcieli zdetonować bombę przed siedzibą szefowej rządu i wedrzeć się do środka.
Reklama

Podczas posiedzenia sądu potwierdzono tożsamość obu mężczyzn: są to 20-letni Naa'imur Zakariyah Rahman z północnego Londynu i 21-letni Mohammad Aqib Imran z Birmingham. Podejrzani zostali zatrzymani wczoraj przez funkcjonariuszy z oddziału antyterrorystycznego.

Zgodnie z ustaleniami śledczych, islamiści planowali zdetonować bombę przy strzeżonej przez policję bramie wjazdowej na Downing Street, a następnie - korzystając z chaosu - wejść do kancelarii szefowej rządu. Mieli zamiar posłużyć się pasem z ładunkiem wybuchowym, nożem i gazem pieprzowym, by utorować sobie drogę.

Decyzją sądu obaj mężczyźni pozostaną w areszcie, a kolejne posiedzenie w tej sprawie odbędzie się 20 grudnia.

Pierwsze informacje o planowanym zamachu zostały przekazane ministrom wczortaj podczas specjalnego posiedzenia gabinetu z udziałem szefa kontrwywiadu MI5 Andrew Parkera, który ujawnił także, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy w Wielkiej Brytanii udaremniono w sumie dziewięć ataków terrorystycznych.

Poziom zagrożenia terrorystycznego utrzymuje się w Wielkiej Brytanii na poziomie "poważnym" - czwartym w pięciostopniowej skali, co oznacza, że kolejny atak jest "bardzo prawdopodobny".

 

  Komentarze


  • Kto
   6 grudnia 2017, 23:41

   Ciekawe , że zawsze zamachowcy nie mają więcej niz 20 kilka do 30 lat. BArdzo podatni na pranie mózgu sekty ISIS. Co oni tym ludziom obiecuja , że ci bezwiednie jak barany na rzeź robią wszystko , co im sekta karze?

  • Jaro
   7 grudnia 2017, 04:08

   A werdykt będzie taki. Panowie powiedzą że się zmienią. Oni w poprawności politycznej dadzą im mieszkania i benefity za darmo. No bo przecież to nie miał być zamach tylko "incydent"....

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama