Menu

"Rzeczpospolita": Polacy przeciwni adopcji przez pary homoseksualne

"Rzeczpospolita": Polacy przeciwni adopcji przez pary homoseksualne
Polacy LGBT nie mogą w swoim kraju zakładać rodzin ani zawierać związków. (Fot. Getty Images)
Prawa homoseksualnych Polaków nie znajdują zrozumienia nad Wisłą - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla 'Rzeczpospolitej'. W skali całej Europy, Polska znalazła się tym samym na dole listy, zajmując 21. miejsce.
Reklama

Z sondażu wynika, że 46 proc. osób nie chce, aby homoseksualni Polacy mogli zawierać związki partnerskie. 56 proc. z kolei sprzeciwia się umożliwieniu parom jednopłciowym zawarcie związku małżeńskiego.

Jak zwrócono uwagę w badaniu, mieszkańcy Polski zdecydowanie odrzucają (76 proc.) możliwość przyznania parom homoseksualnym prawa do adopcji dzieci.

Poparcie dla adopcji dzieci przez pary jednopłciowe jest uzależnione od kraju - w Europie Wschodniej jest rekordowo niskie. (Fot. Getty Images)

"Widać wyraźnie, że na temacie większych praw dla osób LGBT nie da się zbudować strategii politycznej" – komentuje politolog z UW prof. Rafał Chwedoruk. 

"Tabu jest adopcja dzieci przez homoseksualne pary. To temat niedotykalny dla każdego polityka, który chce wejść do Sejmu" - dodaje.

W Wielkiej Brytanii poparcie dla adopcji dzieci przez pary jednopłciowe wynosi 73 proc., co plasuje Zjednoczone Królestwo na 5. miejscu w Europie. Za najbardziej przyjazne rodzinom LGBT kraje uchodzi Holandia (poparcie społeczne dla adopcji na poziomie 86 proc.), Hiszpania (81 proc.) oraz Szwecja (80 proc.).

Adopcja dzieci przez pary homoseksualne w Wielkiej Brytanii jest legalna od 2002 roku. Rządowe statystyki z ONS wskazują, że obecnie 12 proc. wszystkich adopcji w kraju dotyczy rodzin LGBT.

  Komentarze
  • Prawicowiec
   2 sierpnia, 10:35

   Dobrze, że chociaż w Polsce ludzie jeszcze mają rozum i sumienie. Dziecko adoptowane przez homosexualistów jest narażone na wielkie zniszczenia psychiczne, zachwianie własnej moralnośći oraz wypaczenie zgodnego z prawami natury obrazu-wzorca rodziny. Jeżeli czegoś w naturze nie da się osiągnąć, to znaczy że jest to nienaturalne a osiągnięcie tego w inny sposób jest poporstu spaczeniem. Chcecie się homosexualiści homosexualiścić to sobie to róbcie po kontach w domu. Ale mieszczanie w wasze popaprane sprawunki niewinnego dziecka jest przestępstwem i odebraniem wyboru. Jest to piętno na całe życie dla takiego dziecka - jak kalectwo. Zdrowe społeczeństwo krytykuje w Polsce zachowania i pary homesoxualne i nie zgadza się z adopcją. Mam nadzieję, że dzieci adoptowane w ten sposób spotkają się ze współczuciem za ich nieszczęśliwy wypadek. Bo niestety od małego mając jako przykład parę rodziców tej samej płci w 80% przypadkach dzicko też zostaje homosexualne.
   Są państwa w Afryce w których kastruje się za bycie gejem. Myślę, żę Polska powinna czasami brać przykład z innych stron świata, a nie tylko ciągle z zachodu.

  • Zdziwiona osoba
   2 sierpnia, 10:44

   Po co od małego pchać niewinne dziecko w zepsuty i popapranych świat dorosłych. Rodzice od dawien dawna stanowią i powinni stanowić przykład dla dzieci. Jaki przyjład dadzą dwa geje czy lesbijki ?? Polska to kraj Chrześcijański. Bóg spalił Sodomę i Gomorę a Homosexualizm jest grzechem w świetle biblii. Nie można oddawać niewinnego jeszcze życia w szpony zła.

  • Staines
   2 sierpnia, 10:54

   Do PSICHICZNEGO PRAWICOWCA a co powiesz o dzieciach wychowywanych tylko przez mame czy babcie albo przez tylko ojca lub dziadka ? I wyjasnij mi tylko jedno skad ty masz taka wiedze ? Znasz jakiegos geja co byl wychowywany przez geji i ci powiedzial ze stal sie gejem bo go tak wychowali ? Piszesz ze w afryce sa kraje w ktorych sie kastruje geji hmm sa tez tam kraje w ktorych sie zabija ludzi albinosow bo sie wierzy ze ich czesci ciala przynosza bogactwo PRZYNOSI??? Jesli tak to pewnie kiedys tez były czarownice co ???

  • Ja
   2 sierpnia, 12:49

   Jak co do czego to nagle każdy Polak i katolik...

  • Maxi
   2 sierpnia, 13:22

   Tak, lepiej zabić dzieciaka, albo włożyć do beczki po kapuście? Zapytaj się sam siebie jeden z drugą czy chciałbyś/chciałabyś nie żyć bo nie pasowało to twojej mamie? Wg was lepiej zabijać niż dać pod opiekę ludzia którzy wychowają na człowieka. Degeneraci. Katolicy?

  • Prawicowiec
   2 sierpnia, 13:27

   Do STAINES - nie musisz mnie obrażać tylko dlatego że masz inną opinię. Może sam/sama jesteś homesexualną osobą broniącą tego nurtu bytowego? Porównanie rodziny w której brakuje rodzica z rodziną gdzie rodzice mają tą samą płeć jest nietrafne. Oczywiście, że osoby które utraciły jednego z rodziców odczują to w swoim życiu. Czasami rodzic takiech dzieci deceduje sie na wejście w nowy związek i tak mamy ojczyma i macochę. Również dziadkowie wychowując wnuka poniekąd stanowią zgodny z przyrodą związek. Są jak rodzice, tylko, że troszeczkę starsi. Natomiast czy to pojedynczy rodzic, czy rodzic z nowym parnterem przeciwnej płci, czy dziadkowie, nie przedstawiają dzicku od małego wizji świata z uwzględnieniem grzechu i nieprawidłowości w naturze jakim jest homosexualizm. Odnośnie afryki i zabijania albinosów. Nie pochwalam tego, bo nie ma za tym idącego logicznego sensu. Można zdyskredytować Afrykę za to co robi źle i powiedzieć, że jak jedno robi źle to znaczy że wszsytko robi źle. ALe kto ma rozum ten nie pójdzie tym torem. To jest lewacka propaganda. Natomiast z kastrowaniem homosexualnych mężczyzn wiąże się pewna logika. Mężczyzna musi troszczyć się o plemię i dbać o przedłużenie gatunku - rodu itd. Mężczyzna będący gejem traci swoją role nie jest mężczyzną. Wogóle kiedyś to zabijali za to, a w dzisiejszych czasach kastrują i wydalają z plemienia, bo i tak był to w ich oczach owoc bezpłodny. Skoro para tej samej płci nie może mić dzieci to znaczy, że nie powinna ich mieć. Dziecko powinno mieć wybór czy chce być w homoseksualnej rodzinie. Niestety często dzieci wiedzą zbyt mało i są zbyt młode aby odpowiadać za siebie, natomiast konsekwencje marzeń homosexualnej pary odbijają się na nim na całe życie. I tutaj lewacka propaganda pokazuje kontrastowy program z biednymi bezdomnymi dziećmi w afryc i pływające w dostatku dziecko zaadoptowane przez pare homosexualną.I w tym momencie ludzie zapominają, że chomosexualizm to zwyrodnienie i grzech, i zastępują to szlachetnościa

  • Drakus
   2 sierpnia, 15:15

   Homoseksualizm jest dla mnie czymś niezdrowym, zasługującym tylko na potępienie. Jeżeli będzie marsz równości to kamieniami rzucał nie będę, ale nie chcę żeby dzieci wychowywały się w takim środowisku. Rodzice są wzorem dla dziecka i jeżeli dwóch mężczyzn będzie wychowywało chłopca to może mieć to wpływ na jego psychikę i wybory w przyszłości. Co do adopcji dzieci to stanowczo jestem przeciwny.

  • Willys
   2 sierpnia, 15:24

   Staines ale wychowanie przez samotnego rodzica to wypadki losowe.wychowuje rodzic.a tu jest jawne pchanie dziecka w nienaturalna rodzine.jaki to ma byc wzorzec dla dziecka?chcialbys miec dwoch tatusiow widzac ze reszta ma mame i tate?nie mam nic przeciwko gejom ale od adopcji to wara.

  • Czytelnik anonimowy
   2 sierpnia, 19:32

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Indoktrynacja
   Bardziej zindoktrynować społeczństwo, zalegalizować pedofilię, zoofilię i nekrofilię i będziemy sobie wszczycy szczęśliwie żyli w jeszcze nowocześniejszych rodzinach.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama