Menu

Rzecznik rządu: Johnson nadal ma łagodne objawy koronawirusa

Rzecznik rządu: Johnson nadal ma łagodne objawy koronawirusa
Brytyjski premier jeszcze nie pozbył się objawów koronawirusa. (Fot. Getty Images)
Brytyjski premier Boris Johnson nadal wykazuje łagodne objawy koronawirusa - oświadczył dzisiaj jego rzecznik i zasugerował, że szef rządu może nie zakończyć w piątek izolacji.
Reklama

W zeszły piątek przed południem brytyjski premier poinformował, że przeprowadzony test wykazał, iż jest zakażony koronawirusem. Zapewnił jednak, że objawy są łagodne i nadal będzie kierował rządem poprzez wideokonferencje.

Zgodnie z zaleceniami NHS, brytyjskiej publicznej służby zdrowia, osoby, które mają jedynie lekkie objawy, powinny się izolować przez co najmniej siedem dni. To oznaczałoby, że Johnson powinien jutro powrócić do normalnego funkcjonowania.

Rzecznik Johnsona nie odpowiedział wprost na pytanie, kiedy zakończy on izolację, zamiast tego odwołał się do wytycznych lekarskich, że jeśli ktoś nadal ma podwyższoną temperaturę, powinien poczekać aż powróci ona do normalnego stanu. Zapewnił zarazem, że Johnson znajdzie sposób, by dzisiaj wieczorem podziękować personelowi NHS.

Dzisiaj wieczorem Brytyjczycy ponownie, tak jak przed tygodniem, wyszli na balkony lub przed domy, aby oklaskami podziękować lekarzom, pielęgniarkom, pracownikom pomocniczym NHS i pracownikom opieki społecznej za ich zaangażowanie w walkę z pandemią.

Czytaj więcej:

Boris Johnson wysłał list ostrzegawczy do każdego domu w UK

Johnson: To bardzo smutny dzień, ale pokonamy epidemię

Mieszkańcy UK oskarżają rząd o zbyt późną reakcję

  Komentarze
  • Gosc
   2 kwietnia, 22:06

   Jak on ma wirusv to ja jestem z Marsa.

  • J23
   2 kwietnia, 22:11

   A moze w koncu ktos podziekuje tym biedakom z za szyby w supermakecie, stacji paliw czy tez w dokach z importowanym zarciem bo tez wykonuja zaj...ta robote i nikt nawet o nich nie wspomni??!!

  • Korbor189
   3 kwietnia, 22:12

   Żałosne!!! Łagodny wirus? - wcześniej Karol teraz Borys. W dwóch przypadkach łagodny - 82 lata jeden,drugi 55. Po co te swirki? Ludzie umierają a ktoś wysoko postawiony reklamuje koronawirus - jedno wielkie zakłamanie kosztem ludzi!!!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.05.2020
  GBP 5.046 złEUR 4.511 złUSD 4.143 złCHF 4.260 zł

  Sport


  Sport

  Reklama