Menu

Rządowa aplikacja ma pomóc w znalezieniu pracy

Rządowa aplikacja ma pomóc w znalezieniu pracy
Brytyjski rząd zapowiedział, że wkrótce uruchomi nową aplikację na smartfony, której celem będzie pomoc w znalezieniu pracy. Według oficjalnych zapowiedzi, z programu skorzystają zwłaszcza młodzi mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa.
Reklama

Minister pracy i emerytur Therese Coffey przekazała, że ​​wypuszczenie smartfonowej aplikacji to część szerszego planu, którego celem jest podniesienie jakości rynku pracy w Wielkiej Brytanii.

Polityk zapowiedziała, że program skupia się na pomocy młodym ludziom, któzy znaleźli się w niekorzystnej sytuacji życiowej - np. nie uzyskali żadnych kwalifikacji czy wykształcenia, bądź nie mogą znaleźć zajęcia, zapewniającego im wystarczająco wysoką płacę.

Rządowa aplikacja ma kłaść nacisk na "zindywidualizowane wsparcie w pozyskiwaniu kwalifikacji dla osób poszukujących pracy" - ujawnił portal ITV.

Rząd liczy na to, że appka pozwoli na "podniesienie jakości rynku pracy". (Fot. Getty Images)

"Chcę zapewnić wszystkim jak najlepszy start w życiu i dać innym szansę nie tylko na zdobycie pracy, ale na zdobycie wymarzonego zatrudnienia" - przekazała Therese Coffey.

Wciąż nie wiadomo, jak będzie działać smartfonowa aplikacja, poza tym, że ma "zawierać tylko najlepsze oferty i szkolenia", a także "pomagać w znalezienia lepszego stanowiska tym, którzy już pracują, ale zarabiają za mało".

Testy aplikacji jeszcze w tym roku rozpoczną się w Manchesterze. Jeśli się powiodą, funkcjonalność appki będzie rozszerzona na cały kraj.

Czytaj więcej:

10 proc. Brytyjczyków nigdy nie miało płatnej pracy

Dwa miliony londyńczyków "walczą", żeby mieć na jedzenie

Travelodge szuka do pracy 1 500 rodziców

Brexit: Jaguar Land Rover wstrzyma produkcję w UK

  Komentarze
  • Typ
   2 października 2019, 08:35

   Znajdą ci pracę znajdą żonę, samochód ty nie musisz myśleć i szukać masz tylko pracować reszta to problem tych co tym steruja

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama