Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Rząd UK zapowiada: "Koniec z molestowaniem seksualnym w miejscach publicznych"

Rząd UK zapowiada: "Koniec z molestowaniem seksualnym w miejscach publicznych"
Napastliwe zaczepianie kobiet w pubie czy innych miejscach publicznych ma być w Wielkiej Brytanii zakazane. (Fot. Getty Images)
Prześladowanie kobiet na ulicy, w pubach lub środkach transportu publicznego może w Wielkiej Brytanii zostać zakazane i uregulowane prawnie, choć na razie nie podano jaka kara może za to grozić - donosi brytyjska prasa.
Reklama
Reklama

Rząd będzie w przyszłym tygodniu rozpatrywał kwestię traktowania molestowania seksualnego w miejscach publicznych i podżegania do nienawiści wobec kobiet jako przestępstwa kryminalnego - informuje "Daily Telegraph".

Środki te są częścią przeglądu przepisów mających na celu ochronę kobiet przed przemocą po głośnej sprawie morderstwa Sarah Everard na początku tego roku. Jej śmierć z rąk funkcjonariusza policji, który zaczepił ją gdy szła ruchliwą drogą w Londynie, wstrząsnęła całym krajem.

Komisja Prawna odrzuciła jednak propozycję potraktowania mizoginii jako przestępstwa z nienawiści, w przeciwieństwie do przypadków, gdzie chodzi o rasę, religię, orientację seksualną, niepełnosprawność lub tożsamość transpłciową.

"Komisja Prawa nie zamierza zaklasyfikować mizoginii jako przestępstwa z nienawiści, ponieważ byłoby to nieskuteczne, a w niektórych przypadkach przyniosłoby efekt przeciwny do zamierzonego. Będzie jednak wymagać, aby molestowanie seksualne w miejscach publicznych było uznawane za przestępstwo, bo wpisuje się to w prace rządu dotyczące kryminalizacji wykorzystywania obrazów intymnych i będzie bardziej skuteczne w ochronie kobiet" - ujawniło mediom źródło na Whitehall.

Ze wstępnych informacji wynika, że niezgodne z prawem może być nachalne zaczepianie w transporcie publicznym, składanie propozycji seksualnych, wygłaszanie nieodpowiednich komentarzy seksualnych, śledzenie i uciążliwe telefonowanie do kogoś.

Dr Charlotte Proudman - prawniczka, która pomogła przygotować projekt ustawy, wyjaśnia, że karane będą przypadki, gdy ktoś np. wykrzykuje poniżające, wulgarne komentarze do kobiety idącej ulicą, co sprawia, że nie ​​czuje się ona bezpiecznie, albo gdy ktoś nie chce nas zostawić w spokoju w pubie lub innym miejscu publicznym.

W nadchodzących tygodniach rząd ma zamiar ogłosić także szereg informacji o kwalifikowaniu przestępstw związanych z działalnością gangów. Planowana jest ponadto reforma więziennictwa, której efektem ma być zmniejszenie wskaźników ponownego popełniania przestępstw poprzez pomoc więźniom w znalezieniu pracy.

Czytaj więcej:

W UK "dodatkowe środki bezpieczeństwa" po zabójstwie 33-latki z Londynu

Nowa kampania w londyńskim metrze. Zwraca uwagę na molestowanie seksualne

  Komentarze
  • SPRAWIEDLIWY
   4 grudnia 2021, 15:49

   A wcześniej było oficjalnie dozwolone? Ciekawa teoria...

  • OLA
   4 grudnia 2021, 15:59

   @SPRAWIEDLIWY, chyba nie rozumiesz. Do tej pory głupie komentarze facetów pod adresem kobiet w metrze czy w pubie, narzucanie się i osaczanie nie były obyczajowo dozwolone, ale nie można było ich zgłosić na policję, dopóki nie doszło do jakiejś tragedii. Teraz być może będzie inaczej jak ta ustawa przejdzie, ja trzymam kciuki!

  • Rozowa przyszlosc
   4 grudnia 2021, 16:15

   @OLA
   Raczej trzymaj kciuki, aby wkrotce nie chodzic w burce hy hy hy hy hy. A tak poza tym, to jakbys nie zauwazyla, to dzieki tej "poliycznej poprawnosci" Angielki sa traktowane przez Angliow gorzej niz g....

  • Mol Ester
   5 grudnia 2021, 01:55

   Uff dobrze, ze tylko w miejscach publicznych

  • Miłośnik piękna
   5 grudnia 2021, 09:18

   Strach opanował męskie członki. Pozostanie tylko rękodzieło w domu.....

  • Pan Andrzej
   5 grudnia 2021, 09:47

   Molestowanie seksualne, dzisiaj każdego można o to oskarżyć w kraju takim jak UK, gdzie nie istnieje instytucja małżeństwa.To jest kraj bezbożny gdzie dominującą religią jest islam i stąd te prawa.Te dane są szczególnie utajnione o wzroście islamu o 30 procent w ciągu 5 lat.
   W UK wprowadza i zaostrza się prawa na wzór amerykański gdzie istnieją prywatne więzienia ,a korporacje płacą rządowi za zaostrzanie prawa,od paru lat wyjątkowo to się dzieje dokładnie tym kraju.

  • Donos
   5 grudnia 2021, 13:01

   postawic na srodku miasta kloc drewniany i za kazde spojrzenie na kobiete obcinamy facetowi glowe albo jaja ....wybor pozostawiamy oskarzonemu ...............jak zmieniamy europe to na calego jak w krajach arabskich wysoko rozwinietych .................

  • Celestyn76
   8 grudnia 2021, 08:36

   To tylko dowodzi ze borys z kumplami daje w nocha a lewacka agenda przycmiewa zdrowych rozsadek

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.01.2022
  GBP 5.4210 złEUR 4.5303 złUSD 3.9953 złCHF 4.3786 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama