Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ryanair zwolnił 6 pracowników. "Udawali, że śpią na podłodze"

Ryanair zwolnił 6 pracowników. "Udawali, że śpią na podłodze"
Zdjęcie zostało zaaranżowane - poinformowano. (Fot. Facebook/RyanairMustChange)
Ryanair wyrzucił z pracy sześciu członków załogi sfotografowanych, gdy spali na podłodze lotniskowego biura. Zdaniem przewoźnika, 'sytuacja była ustawiona', a ludzie złamali warunki kontraktu.
Reklama

Kontrowersyjne zdjęcie zostało opublikowane na facebookowym profilu o nazwie "Ryanair Must Change". Przedstawia ono kilku pracowników Ryanair, którzy śpią na podłodze w pomieszczeniu biurowym lotniska. Fotografia została zrobiona na lotnisku w hiszpańskiej Maladze, gdzie załoga samolotu utknęła z powodu odwołanych lotów.

W sumie 24 pracowników spędziło noc w pokoju, który "był jedynym dostępnym z powodu burz w Portugalii" - informował "The Irish Times".

Ryanair został również oskarżony o to, że żaden z 24 członków personelu pokładowego nie otrzymał posiłku ani napojów.

Irlandzki przewoźnik odpierał zarzuty, twierdząc, że fotografia została zaaranżowana.  

"Ze względu na burze w Porto (13 października) wiele lotów zostało przekierowanych do Malagi, a ponieważ tego dnia było narodowe hiszpańskie święto, hotele były przepełnione. Załoga spędziła krótką część czasu w pokoju dla załóg, a potem została przeniesiona do salonu VIP i poleciała do Porto następnego dnia (żaden członek załogi nie pracował przy tym locie)" – głosi komunikat Ryanaira.

Dziś Luciana Passo, przewodnicząca związków zawodowych SNPVAC w Portugalii, potwierdziła zwolnienia.

“Ryanair czuje się pokrzywdzony przez publikację zdjęcia, które nie było niczym więcej jak wyrazem oburzenia załogi” - skomentowała.

Działaczka zapowiedziała szybką reakcję związków na “okropną” decyzję linii lotniczych.

“Sprawą zajmuje się teraz nasz zespół prawników” - dodała.

Fernando Rikote, delegat SITCPLA - hiszpańskich związków zawodowych - dodał, iż pracownicy wylecieli do Porto dopiero o 11:30, po nieprzespanej nocy. Jak przekazano, kapitan samolotu, który zabrał ich ostatecznie do Portugalii, nie pozwolił im otworzyć barku, by podgrzać kanapki i skorzystać z napojów.

“Jeszcze inny związek podał w wątpliwość, że w Maladze dysponującej 88 tys. miejsc noclegowych, nie było wolnych pokoi” - dodaje portal.

Tymczasem Ryanair opublikował nagranie z monitoringu, na którym widać, jak załoga kładzie się na podłodze, by zapozować do zdjęcia.

Wiodąca portugalska gazeta “Correio da Manha” zacytowała wyjaśnienie firmy, iż pracownicy zostali zwolnieni za “poważne naruszenie warunków kontraktu przez wykonanie pozowanej fotografii w celu poparcia fałszywych oskarżeń”.

“Sześciu członków załogi zostało zwolnionych 5 listopada. Osoby te fałszywie twierdziły, że zostały zmuszone do spania na podłodze. Zachowanie to zniszczyło reputację pracodawcy oraz nasze zaufanie do tych 6 ludzi” - potwierdził rzecznik Ryanaira.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.04.2019
  GBP 4.948 złEUR 4.280 złUSD 3.805 złCHF 3.756 zł

  Sport


  Reklama