Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ryanair żartuje z British Airways, które pomyliło lotniska

Ryanair żartuje z British Airways, które pomyliło lotniska
Prowokacja Ryanair odniosła odwrotny skutek. (Fot. Twitter)
Media na całym świecie pisały o samolocie brytyjskich linii lotniczych, który w poniedziałek - w wyniku pomyłki - zamiast do Duesseldorfu, poleciał do Edynburga. Z wpadki British Airways postanowił zakpić konkurencyjny Ryanair, co jednak nie do końca mu się udało.
Reklama

Do bolesnej pomyłki British Airways doszło w wyniku błędu w dokumentacji, którą piloci otrzymali dzień przed planowanym lotem. Wpadka wyszła na jaw przed samym lądowaniem, kiedy pilot podał komunikat: "Witamy w Edynburgu".

Błędu Brytyjczyków nie mógł przemilczeć irlandzki Ryanair. Przewoźnik zamieścił na Twitterze szyderczy komentarz, w którym sugeruje pracownikom British Airways zaopatrzenie się w książkę "Geography for Dummies" ( dosłownie: "Geografia dla głupków"). Pracownicy brytyjskiego przewoźnika odpowiedzieli na tę prowokację krótkim, dyplomatycznym wpisem: "Nikt nie jest doskonały".

Brytyjski przewoźnik nie dał się sprowokować Irlandczykom. (Fot. Getty Images)

Dużo mniej powściągliwi w swoich komentarzach byli natomiast internauci, którzy natychmiast wytknęli liniom Ryanair długie odprawy, mierną obługę klienta i złe traktowanie pracowników.

Przy okazji polecili także irlandzkiemu przewoźnikowi takie książkowe pozycje, jak "Customer Service for Dummies" czy "Employment Law for Dummies" (tł. "Obsługa klienta dla głupków" i "Prawo pracy dla głupków").

Internauci przypomnieli również o bolesnych wpadkach, które zaliczył sam Ryanair - w tym m.in. o "locie z piekła rodem" z Londynu do Salonik. Samolot, który wystartował z lotniska Stansted i miał wylądować w Grecji, został przekierowany do Rumunii. Po kilku godzinach przewoźnik zaproponował pasażerom kilkunastogodzinną podróż do Grecji starymi autobusami. 

BBC przypomina też, że w 2018 r. Ryanair anulował setki lotów po akcji strajkowej przez pilotów i pracowników, którzy skarżyli się na warunki pracy.

Z kolei w styczniu linie zostały ponownie uznane za najmniej lubiane pośród tych, które obsługują krótkie trasy w Wielkiej Brytanii.

 

  Komentarze


  • Ana
   27 marca, 15:26

   Jak mozna pomylic lot ? Ponad 200pasaxerow mialo wpisane na bilecie miasto ladowania Sprawdzono bilety 200 osob..widac jak bezmyslni sa pracownicy. Co oni sprawdzaja? Najwazniejsxa jest waga? To nie tylko pilotow wina ale calego personelu oni ze soba nie rozmawiaja?.

  • SPRAWIEDLIWY
   27 marca, 16:17

   Wina głównie tkwi po stronie kontroli lotów. Personel pokładowy nie zada przecież pytania kapitanowi lotu czy wie gdzie ma lecieć. Personel pokładowy nie miał wglądu do nieprawidłowej dokumentacji jaką otrzymali piloci. Jednakże ostatni linią obrony jest kontrola lotów. Sytuacja bardzo przykra. Jest jeszcze opcja (bardzo prawdopodobne), iż kontrola lotów skontaktowała się z kapitanem lotu, ale nie chcąc wywoływać paniki, zdenerwowania i stresu na cały lot dla pasażerów podjeto decyzję braku zmiany miejsca docelowego (limit paliwa) i info dla pasażerów po wylądowaniu.

  • Jaras
   27 marca, 17:41

   Do Ana. No jak widzisz można się pomylić, bo na niebie nie ma (chyba) drogowskazów, tylko raczej wszystko wygląda tak samo. Trasy są kierowane automatycznie przez komputery gdybyś nie wiedziała, więc nawet obsłudze byłoby trudno ocenić czy lecą prawidłowo. Zgadzam się z Tobą jedynie w kwestii bagażu.

  • Romi
   28 marca, 04:04

   Leciałem dwa lata temu z Lublina na Stansted a wyladowalismy na Luton. Samolot nie podjechał na stanowisko tylko autobus zabrał nas do odprawy. Ja i wielu innych wyszło z lotniska na Luton a reszta innym samototem miała wtócić na Stansted. Da się? DA.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama