Menu

Ryanair zaczął latać z Krakowa do Legolandu

Ryanair zaczął latać z Krakowa do Legolandu
Z końcem października Ryanair oficjalnie zainaugurował sezon zimowy 2020/2021 - i będzie obsługiwał 39 tras z Krakowa. (Fot. Google Maps)
Linia lotnicza Ryanair zainaugurowała nowe połączenie z Krakowa do Billund w Danii. Przewoźnik będzie oferował w sezonie zimowym w sumie 39 tras z krakowskiego lotniska.
Reklama
Reklama

Po decyzji irlandzkiego przewoźnika, do Billund znanego przede wszystkim z parku rozrywki Legoland, latają obecnie z Kraków Airport dwie linie lotnicze - oprócz Ryanair także węgierski Wizz Air.

Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanaira w krajach Europy Środkowo-wschodniej i na Bałkanach przypomniała, że linia z końcem października oficjalnie zainaugurowała sezon zimowy 2020/2021. Znajduje się w nim 39 tras z Krakowa.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W ubiegłym roku przyjął ponad 8,4 mln podróżnych.

Z powodu epidemii koronawirusa obiekt był zamknięty od połowy marca do 1 czerwca. Od tego czasu lotnisko z miesiąca na miesiąc odbudowywało statystykę pasażerów - o ile w czerwcu było ich 14,4 tys., to we wrześniu już ponad 247 tys.

Czytaj więcej:

Ryanair: Ponad 200 tras w sezonie zimowym z Polski

Ryanair z nowym systemem zwracania pieniędzy za bilety

Nowe połączenia lotnicze z Bydgoszczy do UK

Lotnisko Rzeszów-Jasionka: Trzech przewoźników w zimowym rozkładzie lotów

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.06.2021
  GBP 5.2617 złEUR 4.5306 złUSD 3.7349 złCHF 4.1601 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama